Nowy numer 3/2019 Archiwum

Szejnfeld obraża, sprawa w prokuraturze

Do prokuratury trafiła sprawa obraźliwej grafiki, która pojawiła się na facebookowym koncie Adama Szejnfelda (PO).

Grafika przedstawiała krzyż wbity w mapę Polski. Na poziomej belce widniał swoiście rozszyfrowany skrót nazwy partii konkurencyjnej wobec PO: Paranoja i Schizofrenia. Wkrótce po publikacji grafika została usunięta z konta Szejnfelda. Nie wiadomo, czy grafika została umieszczona na FB przez niego samego, czy przez jego współpracownika.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył w tej sprawie Grzegorz Piechowiak z Polski Razem - podał serwis tvp.info. - Ja, jako katolik, nie mogę się zgodzić, żeby jakakolwiek partia czy osoba wykorzystywała symbole religijne do walki politycznej - oświadczył Piechowiak.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Bebi
  14.07.2015 11:40
  Jestem zdania, że należy scenę polityczną oczyszczać ze wszystkich połączeń z Kościołem
  doceń 0
 • ble
  14.07.2015 12:04
  "(...) Nie wiem, czy nie bardziej religię obraża takie zawiadomienie do prokuratury, czy durna grafika, którą po prostu lepiej przemilczeć ..." Tak to nic takiego. Można pluć ośmieszać, i wydziwiać co się da. Bo religię może obrazić tylko doniesienie. Religii nie może obrazić ani doniesienie, ani te bluźnierstwa. Bo religia jest różna. Ale Chrześcijanina obraża i rani to, że to co dla niego najświętsze jest plugawione przez ludzi nierozumnych, podłych i pozbawionych kultury. To tak jakbym weszła do domu rodzinnego takiego bluźniercy i drwiła, i w ordynarny sposób okazywałabym brak szacunku dla tego co jest "święte" w jego domu. Z jego ojca, jego matki, jego dzieci. Jego dziadków co tam jeszcze ma dla niego wartość nadrzędną. Gdyby publicznie zaszydziła z jego ojca miałabym na głowie prokuraturę i co? To przecież nie obraza jego ojca, ale obraża fakt doniesieni na prokuraturę. Co za bezwstyd. Taka obraza donieść na człowieka który publicznie okazuje w mowie, piśmie i obrazie NIENAWIŚĆ. A podobno taka mowa jest karalna.
 • Anna
  14.07.2015 14:24
  Którzy księża i biskupi będą nadal głosowali na PO?
 • c-a
  14.07.2015 14:27
  bebi@ - to jesteś w mniejszości . Polityka to dbanie o dobro wspólne . A dbać można tylko wtedy kiedy kierujemy się DEKALOGIEM . Inaczej , to tworzymy ,, trzęsawisko " , może i wygodne dla niektórych , ale na dłuższą metę nie do przyjęcia . Takie postępowania i takie wybory nie dość , że sprzeniewierzają się Bogu , są też przeciwko człowiekowi .
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy