Nowy numer 4/2019 Archiwum

O in vitro dopiero wieczorem

Debata nad poprawkami ws. ustawy in vitro została przeniesiona.

Rozpatrująca rządową ustawę "o leczeniu niepłodności" senacka komisja zdrowia przeniosła swoje posiedzenie z godz. 14 na godz. 20. Oznacza to, że senatorowie będą nanosić poprawki w tempie ekspresowym. Głosowanie nad całością ustawy przewidziano bowiem na piątek rano.

Wczorajsza burzliwa debata na sali plenarnej trwała blisko 14 godzin i zakończyła się po północy. Część senatorów PO zadeklarowała, że nie zgodzi się na przyjęcie ustawy w formie proponowanej przez rząd. Kilku z nich, a także senatorowie PiS i PSL, zgłosili kilkadziesiąt poprawek, które jeszcze dziś ma rozpatrzyć komisja zdrowia.

Ponadto kilku senatorów zarzucało sprawozdawcy prac komisji zdrowia, że ta nie przygotowała merytorycznej oceny rządowego dokumentu, potrzebnej tym parlamentarzystom, którzy nie są członkami komisji.

Posiedzenie komisji zdrowia zostało zwołane na godz. 14 i miało potrwać przynajmniej do godz. 16. Jednak po południu okazało się, że posiedzenie przesunięto aż na wieczór, na godz. 20. Oznacza to, że senatorowie będą rozpatrywać poprawki w tempie ekspresowym, prawdopodobnie do późnej nocy. Głosowanie nad całością ustawy przewidziano już na piątek rano.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy