Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ordo Iuris ośmiesza wiceministra zdrowia

Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki, broniąc rządowego projektu ustawy o in vitro, przekonywał, że „ustawa nie może określać ani że zarodek jest człowiekiem, ani że zarodek nie jest człowiekiem, ponieważ jest to kwestia indywidualna, którą każdy z nas powinien rozstrzygnąć we własnym sumieniu i ustawodawca nie przesądza tego prawa i nie ma prawa tego przesądzać”.

Szybkie korepetycje z prawa polskiego, które wiceminister powinien znać i stosować, zrobili mu prawnicy z instytutu Ordo Iuris. Przygotowali taką oto grafikę z cytatami z trzech polskich ustaw, które przeczą słowom Igora Radziewicza-Winnickiego:

  Ordo Iuris

« 1 »

Zobacz także

 • k
  09.07.2015 13:48
  było znacznie więcej takich kwiatków.

  przykład: na pytanie dotyczące ochrony prawnej przed "rozrodem" kazirodczym pan minister okreslił, że taka ochrona jest ale w "innych przepisach."

  to ja się pytam, w których ?

  art. 201 k.k. dotyczy stosunków płciowych z krewnymi, a 14 krio małżeństw pomiędzy krewnymi.

  nie ma mowy o łączeniu komórek pochodzących od krewnych.

  doceń 4
 • Stanisław_Miłosz
  09.07.2015 14:55
  Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki w pięknym stylu udowodnił, że też jest tylko zlepkiem komórek, trochę większym niż zarodek, ale tak samo inteligentnym (człowiek inteligentny, jak czegoś nie wie, to się dowie, właśnie inteligencja pozwala wiedzieć, że się nie wie).
  Cóż, z lewakami i liberałami dość często - by nie powiedzieć, że zawsze (natura przewidziała wyjątki potwierdzające regułę) - tak bywa, że ilość nie przechodzi w jakość.
  doceń 6
 • Ryszard
  12.07.2015 13:53
  Rozumiem, że POsłowie i SENatorowie z opcjie nie zTej Ziemi forsują to dziecko diabła. Nie jest natomiast, dla mnie zrozumiałe dlaczego posłowie tzw . opozycji nie potrafią odczytać tych niezgodności i przeciwstawić się temu. Tym bardziej, że od głosowania w sejmie był na to czas? O co chodzi w tej taktyce milczenia? Ten paraliż intelektualny "opozycji" jest kompromitujący.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy