Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Paryż będzie mniej romantyczny

Władze miasta chcą zerwać kłódki, wieszane przez zakochanych na moście "Pont des Arts". Te symbole miłości ważą już 45 ton i zagrażają konstrukcji. By zapobiec ponownemu wieszaniu kłódek, stalowe balustrady mają być zastąpione przez tafle z pleksiglasu.

  ETIENNE LAURENT /pap/epa

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • żalek
  01.06.2015 15:12
  Nareszcie.
  Czas skończyć z tymi zabobonami.

  ps. mnie osobiście słabi gdy sie z kimś zamierzam przywitać stojąc w progu a osoba do której wyciągam dłoń czeka aż przejdę.
  Ja stoję wytrwale i czekam.
  Reakcje ludzi są naprawdę żenujące.

  Wierzą w zabobony - taki to świat...

  ps.2. Patrząc na ilośc rozwodów we Francji nie dziwiota że szukają sposobu na trwałośc związku.
  Tylko jak powiedział klasyk: "Ludwiku dorn i Sabo... NIE TĘDY DROGA".


  żalek
  doceń 1
 • saherb
  01.06.2015 18:17
  Za przykładem Paryża powinny pójść pozostałe miasta, gdzie są takie "mosty zakochanych" (pożal się Boże).
  Dla mnie taką "kłódką" przypieczętującą związek "na zawsze razem" jest SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA i to zawarty w kościele przed majestatem Boga, a nie jakaś "kłódka-zabobon" powieszona na moście. Niestety wielu zakochanych ową kłódkę traktuje jako namiastkę (zamiast) przysięgi małżeńskiej, a nadal żyją w cudzołożnym związku bez ślubu. Poza tym ile (większość) z tych kłódek jest już "nieaktualnych" bo zakochani już się rozstali/rozwiedli (i zapomnieli swoją kłódkę zdjąć)?
  Kłódki wykonane są w większości z mosiądzu. 45 ton mosiądzu sprzedane w skupie złomu pozwoli sporo zarobić i przeznaczyć te fundusze na jakoś pożyteczny cel. Nie należy jeszcze zapominać o kluczach (również z mosiądzu) wrzuconych do rzeki, które też warto by było wyłowić i sprzedać na złom.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama