Nowy numer 11/2019 Archiwum

Patriotyczny przełom Kaczyńskiego

Polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To nie przypadek, że tylu młodych twórców poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym - mówi "Rzeczpospolitej" muzyk Dariusz "Maleo" Malejonek.

Oczywiście wciąż wielu ludzi tkwi mentalnie w komunizmie, ale widzę, że młodzież niesie ze sobą olbrzymi potencjał zmiany; ich umysły są wolne od peerelowskich schematów myślowych - ocenia.

Jak dodaje, do tego jest młode pokolenie historyków, IPN, Muzeum Powstania Warszawskiego i wiele podmiotów, jak Fundacja Niepodległości - to wszystko zebrało się na wielką siłę społeczną.

"Ta polityka historyczna zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego procentuje. To przecież nie jest przypadek, że tylu młodych twórców, muzyków, raperów poświęca wiele miejsca w swych utworach uczuciom patriotycznym, historii" - mówi Malejonek

Jak ocenia muzyk, mamy niewątpliwie do czynienia z patriotycznym przełomem. Dla mnie takim papierkiem lakmusowym są koszulki, jakie nosi młodzież: kiedyś było bardzo dużo lewackich, np. z Che Guevarą, teraz spotykane są one bardzo rzadko, a tych patriotycznych mamy wysyp - wskazuje.

« 1 »

Zobacz także

 • kieras
  28.02.2015 14:39
  "Patriotyczny przełom" dokonał się dzięki mozolnej i długiej pracy organicznej wielu patriotycznych (głównie młodzieżowych) środowisk: Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego itp.
  Prawdziwy bum nastąpił gdy wszedł on na stadiony - wśród młodych rozkwitła, pojawiająca się już wcześniej, moda na patriotyzm. Młodych ludzi, którzy potrzebują wzorców zainspirowały bohaterskie i tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, NSZ itd.
  To polityka historyczna (oczywiście - słuszna) Lecha Kaczyńskiego wobec tych tematów jest owocem wzmożonego zainteresowania młodych tymi tematami, a nie na odwrót! A wzmożone zainteresowanie młodych jest owocem działalności wielu oddolnych środowisk patriotycznych.

  Artykuł jest niesprawiedliwy i krzywdzący dla tych wszystkich, którzy od ponad dwóch dziesiątek lat ciężko pracowali na taki stan rzeczy! I nie poddali się, pomimo że efektów dłuuuugo widać nie było.
  doceń 0
 • c-a
  28.02.2015 22:22
  kieras@ - dlaczego niesprawiedliwy ?
  Przecież Lech Kaczyński swoją postawą tylko potwierdził to co Pan pisze , walczył aby wysiłki Pana i Pana ,, kolegów " nie poszły na marne . Myślę , że wszyscy , którzy podobnie
  myślą jak Pan powinni się łączyć !!! Nie bardzo rozumiem Pana ocenę artykułu.
  doceń 0
 • rmolas
  28.02.2015 23:08
  Cześć i chwała bohaterom! Lewica nie ma żadnej pozytywnej narracji, nie dziwota, że honorowi Żołnierze Wyklęci stają się Niezłomnymi i Niezapomnianymi. Gdyby Tefałen z GieWu i telewizją tzw publiczną naprawdę jeszcze dbały o pamięć historyczną Polaków, Polacy podnieśliby głowy. Z dumy. A cały czas wmawiają nam te polskojęzyczne media powody do wstydu (że niby uczestniczyliśmy w holokauście, vide pomysły GieWu n/t Powstania Warszawskiego czy o Polakach zabijająych Żydów - poszukajcie w sieci)
  doceń 1
 • mood
  01.03.2015 02:36
  Dotychczas Majelonka traktowałem z sympatią. Ale jeśli zaczyna przeciwstawiać sympatyków L. Kaczyńskiego rzekomym komunistom, to niech się raczej uda na pobliską topolę. Na drzew po prostu. Co za nonsens!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL