Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czarnoskóry piłkarz oskarżony o rasizm

Balotelli, gwiazda Liverpoolu i kadry Włoch okrzyknięta rasistą za użycie słowa "Murzyn".

Czy możliwe jest, by czarnoskórego piłkarza nazwać rasistą? Otóż tak. Do takiej sytuacji doszło po tym, jak Mario Balotelli zamieścił na Instagramie zrzut ekranu w gry Super Mario z podpisem ""Nie bądź rasistą! Bądź jak Mario. On jest włoskim hydraulikiem stworzonym przez Japończyków, który mówi po angielsku i wygląda jak Meksykanin. Skacze jak Murzyn i łapie monety jak Żyd"". Od razu na głowę Balotellego spadła lawina krytyki, głównie ze strony internautów, którzy oskarżyli go o antysemityzm i rasizm.

Piłkarz usunął wpis i zamieścił kolejny o treści: "Moja Mama jest Żydówką, więc zamknijcie się wszyscy".

Polityczna poprawność sięga jednak dalej: postępowanie przeciw Balotellemu rozpoczęła Komisja Dyscyplinarna Angielskiej Federacji Piłkarskiej. Napastnikowi Liverpoolu grozi zawieszenie nawet na pięć meczów.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Marek A.
  03.12.2014 18:45
  Niech Gość przestanie bezrefleksyjnie używać wymyślonego przez Wyborczą tłumaczenia angielskiego słowa "nigger" i podobnych na polski "Murzyn", bo myśmy nie mieli kolonii i to słowo nigdy nie było pogardliwe, a oznacza po prostu czarnoskórego. Nie dajmy się zwariować!
 • obed
  03.12.2014 22:43
  "Murzynek Bambo w Afryce mieszka...". Ocenzurować rasistę Tuwima!
  doceń 1
 • Podpisany
  04.12.2014 09:37
  Tekst z mamusią prima!

  Kilkusettysięczne miasto. Szkoła. Andrzejki i wróżby omawiane na zebraniu rodziców. Ojciec: - Można nie posłać dziecka na "to" Nie życzę sobie jego obecności w czasie "wróżb".
  Oczy wszystkich na niego.
  On: -Jestem katolikiem.
  Buczenie, nieskrywana pogarda - przecież oni też są..
  Mądra kobieta z prawej ławki: Na drugi raz proszę powiedzieć, że jest pan buddystą, żydem, muzułmaninem czy w ostateczności świadkiem Jehowy. Od razu zaczną cmokać ze zrozumieniem. Sprawdziłam.

  doceń 1
 • MacBlacker
  04.12.2014 20:44
  Żyjemy w świecie bredni!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama