Nowy numer 24/2018 Archiwum

13-latek zgwałcił po edukacji seksualnej

Specjalistka znajduje środek zaradczy: jeszcze więcej zajęć z edukacji seksualnej.

Jak podaje "The Independent", chłopiec zaatakował swoją koleżankę 2 lata temu w szkole w Gwynedd, w północnej Walii. Dopiero w tym miesiącu przyznał się do winy. Po zakończeniu zajęć w których obydwoje uczestniczyli podszedł do dziewczyny, gdy została sama i zapytał, czy „chce spróbować seksu”. Gdy kilkakrotnie odmówiła, wykorzystał swoją przewagę fizyczną, uniemożliwił jej ucieczkę i zgwałcił. Potem powiedział do posiniaczonej 13-latki, że może już odejść.

Sprawa wyszła na jaw dopiero rok później, gdy szkolna pielęgniarka zauważyła, że dziewczynka jest wyraźnie przygnębiona. Zawiadomiła policję. Rozpoczęto dochodzenie, które ma sprawdzić, jak wyglądały zajęcia z edukacji seksualnej w Gwynedd.

Nastolatek, który przebywa teraz w innym hrabstwie, został wpisany na listę przestępców seksualnych na 30 miesięcy. Ponadto otrzymał 12-miesięczny dozór kuratora. To najsurowsza kara, jaką przewiduje tamtejsze prawo.

Rzeczniczka organizacji, zajmującej się ofiarami gwałtów na Wyspach, Katie Russell, komentując sprawę powiedziała, że przypadki gwałtów, popełnianych przez nastolatków na swoich rówieśnikach nie są czymś odosobnionym. Przyznała, że skoro do gwałtu dochodzi mimo iż dzieci biorą udział w edukacji seksualnej, powinno więcej mówić się o wzajemnych szacunku, poszanowaniu drugiej osoby i jej woli. Zaznaczyła jednak, że rozwiązaniem jest...pogłębiona edukacja seksualna, prowadzona znacznie wcześniej niż na etapie 13 roku życia. Sęk w tym, że edukacja seksualna już w brytyjskich szkołach obowiązuje. Od 11 roku życia. Jakie są jej efekty? Wystarczy popatrzeć.

« 1 »

Zobacz także

 • Ktoś
  26.11.2014 23:13
  Im sie wydaje zupelnie co innego... Że po wprowadzeniu wczesniej edukacji przestepstwa te znikną - i pewnie tak bedzie. Ale wcale nie dlatego ze gwalciciele beda sie hamowac - o nie. Powodem bedzie to, ze ofiary beda nie ceniacymi sobie intymnosc zblizenia ludzmi, ale wychowanymi malymi seksoholikami, ktorym bedzie wszystko jedno gdzie i z kim uprawiaja seks! Ot! Takie sa efekty tych ich zboczonych praktyk! Wypatrzenie w dzieciach morlanosci i usuniecie poczucia wstydu. Robienie z seksu czegos tak powszechnego, jak jedzenie, czy kapiel.
  doceń 11
 • Bagi
  27.11.2014 13:02
  Według mnie wniosek, jaki płynie z tej sytuacji jest jeden - w ślad za edukacją seksualną powinno się wprowadzić kursy samoobrony dla dzieci przynajmniej 2 lata wcześniej od edukacji seksualnej. Czyli jeżeli ktoś edukuje dzieci seksualnie od 11 roku życia, to samoobrona w tym samym wymiarze godzin powinna być od 9 roku życia. Dlaczego feministki o to nie walczą? Bo są zakłamane...
  doceń 2
 • saherb
  27.11.2014 19:17
  W Wielkiej Brytanii mają kłopot z wyeliminowaniem problemów, które sami stworzyli. Pewnie i mają tego świadomość, że edukacja seksualna to "nie tędy droga", ale fałszywie pojęta duma nie pozwala im się teraz z niej wycofać i dalej brną w to bagno dolewając benzynę do ognia. Ale kiedyś w końcu będą musieli przyznać, że "się pomylili" z tą edukacją seksualną.
  Prawda woła nawet milcząc. Woła wydarzeniami, które są mocniejsze niż słowa.
 • Krzysiek
  28.11.2014 08:11
  Mam nadzieję, że macie świadomość, że ten tekst nie jest o edukacji seksualnej, ale raczej o słabym kontakcie pedagoga z dzieckiem, słabym kontakcie z nim rodziców itp itd?
  Bo mnie oburza pisanie o sprawie po 2 latach.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama