Nowy numer 3/2021 Archiwum

Franciszek spotkał się z piłkarzami Bayernu

W kilkanaście godzin po zwycięstwie 7:1 nad włoską drużyną AS Roma w ramach rozgrywek Champions League piłkarze mistrzów Niemiec FC Bayern rano udali się do Watykanu, gdzie na prywatnej audiencji przyjął ich papież Franciszek.

„Wczoraj rozegraliście przepiękny mecz" - powiedział po włosku Ojciec Święty, zagorzały fan futbolu, kierując słowa powitania do piłkarzy i działaczy klubu. Przyznał, że zaskoczył go tak wysoki wynik wczorajszego spotkania. „Piłka nożna jest dobra i zdrowa, a jej zespołowe myślenie jest dobrym przykładem dla dzieci" - powiedział papież.

W audiencji wzięli udział piłkarze oraz Karl-Heinz Rummenigge wraz z zarządem i prezydium klubu. Karl Hopfner, który stał na czele delegacji podziękował serdecznie po włosku Franciszkowi za zaproszenie. „Jest to dla nas wielki zaszczyt" - powiedział.

Spotkanie odbyło się w saloniku auli Pawła VI przed audiencją ogólną na placu św. Piotra. Wiadomo, że Franciszek jest zagorzałym kibicem piłkarskim i członkiem argentyńskiego klubu Atletico San Lorenzo de Almagro - wielokrotnego mistrza Argentyny. Klub ma siedzibę w Buenos Aires, gdzie przed wyborem na papieża arcybiskupem miasta był kard. Jorge Mario Bergoglio.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama