Rosjanie przekroczyli granicę “przez przypadek”

Grupa rosyjskich żołnierzy pojmanych na terenie wschodniej Ukrainy, przekroczyła granicę „przez przypadek” - tłumaczą rosyjskie źródła wojskowe, donosi BBC.

Ukraińskie siły pojmały 10 osobową grupę rosyjskich spadochroniarzy w pobliżu miejscowości Dzerkalne, około 50 km na południowy wschód od Doniecka i ok. 20 km od granicy z Rosją. Do wydarzenia doszło w czasie gdy na Białorusi trwają rozmowy rosyjsko-ukraińskie.

Zdaniem rzecznika ukraińskich sił wojskowych Andrija Łysenko "to nie był błąd, ale misja specjalna" przeprowadzana przez oddział. Ukraińska telewizja, podaje, że pojmani to żołnierze  331-szego pułku 98. dywizji powietrznej Svirsk.

Rosyjskie ministerstwo obrony, cytowane przez RIA Novosti tłumaczy, iż żołnierze uczestniczyli w patrolu w rejonie przygranicznym, „przekraczając przypadkowo granicę na nieoznaczonym terenie” oraz iż „nie wykazywali oporu, gdy zostali pojmani przez siły Ukrainy”

Zdaniem Rosji również ok. 500 funkcjonariuszy ukraińskich w różnym czasie przekraczało granicę z Rosją, ale Rosja tego „nie podawała do publicznej wiadomości, zawracając tych, którzy chcieli, na teren Ukrainy w bezpiecznych miejscach”.

« 1 »
TAGI:

kab /BBC