Nowy numer 38/2023 Archiwum

"Ojciec" i "matka" znikają z formularzy

Uczniowie zgłaszający się do niektórych polskich szkół muszą wpisywać dane ojca i matki jako "pierwszego rodzica" i "drugiego rodzica".

Część internetowych formularzy zgłoszeniowych do polskich szkół w roku szkolnym 2014/2015 zawiera formułę „pierwszy rodzic” i „drugi rodzic”.

Uczeń, ubiegający się o przyjęcie do szkoły, w rubryce „Rodzice/opiekunowie prawni”, ma wpisać dane, uwaga: „pierwszego rodzica/opiekuna” a następnie „drugiego rodzica/opiekuna”. Jeszcze w ubiegłym roku byli w tym miejscu „ojciec” i „matka”.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej w rozmowie z gosc.pl stwierdziła, że resort edukacji nie odpowiada za formę tych kwestionariuszy.

Jak dowiedział się gosc.pl, formularze zgłoszeniowe dla znacznej liczby placówek edukacyjnych w Polsce tworzy firma Vulcan z Wrocławia.  

Rzeczywiście, instytucja ta przedstawia się na swej stronie internetowej jako „firma ekspercka będąca największym polskim producentem oprogramowania do zarządzania oświatą”. Jak czytamy, z pochodzącymi z firmy rozwiązaniami dla oświaty „pracują ludzie z ponad dwudziestu tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów”.

Skontaktowaliśmy się z firmą Vulcan, pytając o przyczynę, dla której w miejsce „ojca” i „matki” wstawiono „pierwszego rodzica” i „drugiego rodzica”. Przedstawiciel firmy obiecał odpowiedź w ciągu 24 godzin roboczych. Ten czas już minął – odpowiedź nie nadeszła.

Uzupełnienie: Firma "Vulcan" odpowiedziała - przeczytaj: Znikający "matka" i "ojciec" - firma tłumaczy

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast