Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nowy miesięcznik liturgiczny już wkrótce

„Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Miesięcznik „Od Słowa do Życia” zawiera kompletne teksty liturgiczne na dany miesiąc, przy czym pierwszy numer obejmuje cały okres Wielkiego Postu (5 marca – 19 kwietnia). Czasopismo zawiera pełne teksty mszalne (czytania + modlitwy), wprowadzenie liturgiczne do każdego dnia, komentarze do każdego czytania, pytania do refleksji.

„Tytuł naszego periodyku, „Od Słowa do Życia”, wskazuje drogę, którą mamy do pokonania. Słowo, które słyszymy w liturgii – nie tylko w czytaniach, ale również to, które w naszym imieniu jest wypowiadane przez kapłana w formie modlitw – ma stawać się naszym życiem, ma je przemieniać i kształtować” – przekonują redaktorzy.

W dodatku na końcu każdego numeru czytelnicy znajdą teksty prefacji i modlitw eucharystycznych, które stanowią integralną część liturgii Mszy św. Redaktorzy w przyszłości planują opatrzyć komentarzami również te teksty oraz objaśnić znaki, gesty i postawy, z którymi spotykamy się podczas celebracji Eucharystii i innych sakramentów.

Dzięki podręcznemu formatowi z wydawnictwa można korzystać zarówno w czasie prywatnej modlitwy, jak i w podróży.

Wydawanie nowego miesięcznika liturgicznego rozpoczęło wydawnictwo paulistów Edycja Świętego Pawła. Redaktorem naczelnym „Od Słowa do Życia” jest ks. Daniel Łuka SSP, a redaktorem prowadzącym s. M. Iwona Kopacz PDDM. Prenumeratę można zamówić na stronie internetowej: www.odslowadozycia.pl.

Zobacz też prezentację nowego miesięcznika.

od Słowa do Życia - miesięcznik liturgiczny
EdycjaSwietegoPawla

 

« 1 »

Polecamy

 • Stanisław_Miłosz
  06.02.2014 12:31

  Dla amatorów Tradycji też tam będzie jakiś kącik?

  doceń 1
 • Zorientowana
  07.02.2014 09:37
  Owszem, rozważanie w "Oremus" jest w niedziele, ale nie tylko, bo także w uroczystości, natomiast na każy dzień zamieszczane są krótkie komentarze liturgiczne (wstępy), które przeważnie (tzn. za wyjątkiem wspomnień) nawiązują do czytań. Wiele osób korzysta z nich jako pomocy w lekturze czytań, zdarzało mi się też słyszeć homilie inspirowane owymi wprowadzeniami.
  Jednemu odpowiada to, drugiemu tamto - dobrze że są różne możliwości :)
  doceń 0
 • Ajja
  07.02.2014 16:30
  Czy będą tam tylko liturgiczne teksty iczytania oraz rozważania na ich temat/komentarze, czy też będzie coś o liturgii/celebracji?
  doceń 0
 • organista
  07.02.2014 20:16
  a propozycje śpiewów?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama