Nowy numer 28/2018 Archiwum

Milicja nęka demonstrantów głośną muzyką

Noc z soboty na niedzielę upłynęła w Kijowie spokojnie. Milicjanci do rana nękali głośną muzyką demonstrantów czuwających przy barykadach. Z głośników popłynął m.in. przebój "Wstawaj moja miła", który był często grany przez przeciwników rządu na Majdanie.

Na Majdanie Niepodległości noc spędziło kilka tysięcy przeciwników rządu. Większość z nich grzała się przy ogniu lub spała w namiotach i zajętych budynkach.

Na ul. Hruszewskiego, prowadzącej do dzielnicy rządowej, kordon kilkudziesięciu milicjantów stał naprzeciwko barykad pilnowanych przez manifestantów.

Od strony pozycji zajmowanych przez milicjantów do wczesnych godzin rannych słychać było głośną muzykę. Wśród licznych ukraińskich piosenek można było usłyszeć hit lwowskiej grupy Okean Elzy "Wstawaj miła moja", który był wcześniej często grany na Majdanie Niepodległości przez demonstrantów.

Od tej piosenki rozpoczął się też grudniowy koncert popularnego na Ukrainie zespołu na Majdanie, który lider grupy Swiatosław Wakarczuk dedykował m.in. pobitym przez milicję studentom.

Od czasu gdy w styczniu w Kijowie w zamieszkach zginęło 6 osób, demonstranci na Majdanie nie organizowali koncertów, rzadziej też jest tam puszczana muzyka.

« 1 »

Zobacz także

 • Ire
  02.02.2014 10:12
  Nie chodzi o nękanie głośną muzyką. Wczoraj na ul. Hruszewskiego demonstranci ustawili wielki ekran z rzutnikiem i głośnikami i w ten sposób puszczają informacje z niezależnych mediów. Dowódcy raczej chcieli właśnie to zgłuszyć, żeby szeregowi nie dowiedzieli się o co naprawdę chodzi w tej walce (szeregowym odebrano telefony komórkowe, aby nie mogli kontaktować się z rodzinami i nie mieli dostępu do internetu).
  doceń 0
 • Krzysiek
  02.02.2014 14:03
  >>Milicjanci do rana nękali głośną muzyką demonstrantów czuwających przy barykadach.<<

  Ci z SLD dobrze znają te metody ustawicznych przesłuchań - przez 5 dni nie dając przesłuchiwanemu zasnąć - widać, że mają doświadczenie w tym i uważają, że się sprawdza.
  doceń 1
 • sqbanietz
  02.02.2014 15:39
  ja kiedyś jechałem autobusem w Austrii i przez 2 godziny słuchałem jodłowania!!!!! innym razem kierowca polskiego autokaru słuchał disco polo 4 godziny tę samą kasetę, miałem nieprzyjemnośc siedzenia też za nim...... cierpiałem...... nikt się nie ulitował.....
  doceń 2
 • VVV
  02.02.2014 21:03
  Dobrze, że nie wpadli na pomysł by puszczać im piosenki Bibera, bo tego protestujący mogli by nie wytrzymać.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama