Nowy numer 23/2021 Archiwum

Papież: Kościół jest domem radości

Kościół nie jest schronieniem dla ludzi smutnych - podkreślił Ojciec Święty podczas modlitwy "Anioł Pański". I przypominał, że orędzie chrześcijańskie jest nazywane „ewangelią” to znaczy "dobrą nowiną".

W rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” papież Franciszek nawiązywał do Niedzieli „Gaudete” obchodzonej w III Niedzielę Adwentu. - Kościół, jak matka zachęca nas do ufnego kontynuowania podróży duchowej, byśmy mogli z odnowioną radością obchodzić święta Bożego Narodzenia - powiedział Ojciec Święty. Przypomniał, że orędzie chrześcijańskie jest nazywane „ewangelią”, to znaczy „dobrą nowiną”, głoszeniem radości całemu ludowi.

Zaznaczył, że radość Ewangelii nie jest radością byle jaką.  - Jej powodem jest świadomość, że jesteśmy przyjęci i umiłowani przez Boga – stwierdził papież. - Bóg jest tym, który przychodzi, aby nas zbawić i spieszy z pomocą zwłaszcza tym, którzy pogubili się w swym sercu.

Papież Franciszek zwrócił uwagę, że niezależnie od tego, jak wielkie byłyby nasze ograniczenia i zagubienie, nie możemy być słabi i niezdecydowani w obliczu trudności i naszych słabości. - Prawdziwa radość obecna jest również w chwili próby, także w cierpieniu, bo nie jest powierzchowna, ale zstępuje w głąb osoby, która powierza się Bogu i w Nim pokłada swą ufność – tłumaczył Ojciec Święty.

- Naszą radością jest Chrystus, Jego miłość wierna i niewyczerpalna! Dlatego, kiedy jakiś chrześcijanin staje się smutny, oznacza to, że oddalił się od Jezusa. Ale wtedy nie można zostawiać go samego! Powinniśmy za niego się modlić, dać mu odczuć serdeczną miłość wspólnoty - wyjaśniał papież Franciszek. - Bóg nas kocha! Odwagi idźmy dalej! Zawsze można zacząć od początku. On daje siłę, by rozpoczynać na nowo – zachęcał.

Na końcu papież odwołał się do Maryi, prosząc, aby wypraszała życie radością Ewangelii w rodzinie, w pracy, w parafii, w każdym środowisku. - Niech nam Ona wyprasza Radością wewnętrzną, na którą składają się zadziwienie i czułość. Tą radością jakiej doświadcza mama spoglądająca na swoje nowo narodzone dziecko i czuje, że jest to dar od Boga, cud za który trzeba jedynie dziękować! – wzywał. Po modlitwie papież pozdrowił dzieci z Rzymu, które przyszły na tradycyjne poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus- „Bambinelli”, zorganizowane przez Centrum Oratoriów Rzymskich.

Na kolejnej stronie tekst papieskiego rozważania w tłumaczeniu na język polski:

« 1 2 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama