GN 43/2020 Archiwum

Śliwa od posła Godsona w Ogrodzie Reformacji

Poseł John Abraham Godson zasadził 27 października drzewko w powstającym przy parafii luterańskiej w Szczyrku Salmopolu Ogrodzie Reformacji. Obok śliwy węgierki czarnej od byłego pastora Kościoła Bożego w Chrystusie w ogrodzie pojawiła się dziś także śliwa renkloda biała od chóru parafii ewangelickiej z Białej oraz czerwony buk od młodzieży z Liceum w Buczkowicach.

Jak podkreśla inicjator projektu ks. Jan Byrt, poseł Godson „obiecał, że przyjedzie z rodziną w zimie do naszej parafii ewangelickiej. Cieszymy się, że ogród rośnie i że projekt 5000 drzew na 500 lecie Reformacji tak cudownie się rozwija, że sadzą w nim protestanci jak i katolicy” – podkreśla duchowny.

Posłowi przy w sadzeniu pomagał przewodniczący Rady Miasta Szczyrk Antoni Byrdy.

Idea Ogrodu Reformacji powstała 3 lata temu. Pomysł ks. Byrta to z jednej strony próba przeciwdziałania usychaniu lasów w Beskidach, z drugiej pragnienie upamiętnienia trwającej w Kościele ewangelicko-augsburskim na całym świecie „Dekady Lutra”. W ramach przedsięwzięcia powstać ma przy jednym z beskidzkich szlaków oraz ewangelickiej parafii Ekumeniczny Ogród Reformacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama