Nowy numer 19/2021 Archiwum

Fornalik nie jest już selekcjonerem

Z dniem 16 października trener Waldemar Fornalik przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski - poinformował w środę PZPN. Prowadził drużynę narodową od lipca 2012 roku, ale nie zrealizował zadania, jakim był awans do mistrzostw świata w Brazylii.

Jak napisano w komunikacie związku, jego prezes Zbigniew Boniek podziękował Fornalikowi za ponad roczną pracę z reprezentacją.

"Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Fornalikowi za roczną współpracę i życzyć mu powodzenia w dalszej pracy trenerskiej" - oświadczył Boniek.

Z kolei Fornalik po spotkaniu z szefem PZPN zaznaczył, że czas pracy z kadrą był dla niego szczególny.

"To był dla mnie szczególny czas: wielkich emocji, wielkiego zaangażowania i pracy. Gorące podziękowania dla wszystkich tych, z którymi było mi dane współpracować" - powiedział 50-letni szkoleniowiec, który po Euro 2012 zastąpił na stanowisku selekcjonera Franciszka Smudę.

We wtorek przegraną z Anglią w Londynie 0:2 biało-czerwoni zakończyli nieudane eliminacje do przyszłorocznego mundialu. W 10 spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa, cztery spotkania zremisowali, doznali trzech porażek i z dorobkiem 13 punktów zajęli czwarte miejsce w grupie H, za Anglią, Ukrainą i Czarnogórą.

O godz. 15 w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się specjalna konferencja prezesa Bońka poświęcona sprawie trener reprezentacji Polski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama