Nowy numer 25/2021 Archiwum

Pociąg pokoju z Berlina do Korei

W drodze do Busan, gdzie 30 października rozpocznie się X Zgromadzenie Ogólne Światowej Rady Kościołów, jest „pociąg pokoju i zjednoczenia Korei”. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi świata na potrzebę podjęcia wszelkich wysiłków w celu zaprowadzenia pokoju na półwyspie koreańskim.

Pociąg wyruszył 8 października z Berlina po ceremonii, której przewodniczyli pastorzy: Cho Hyun-jung z Korei i Christophe Taileman z Niemiec, którzy następnie obaj wsiedli do pociągu. Ma on zatrzymywać się w Moskwie, Irkucku, Pekinie i Pjongjang, stolicy Korei Północnej, a 28 października dotrzeć do Busan.

Gdyby władze północnokoreańskie nie zgodziły się na przejazd pociągu przez terytorium kraju i wizytę chrześcijańskich działaczy pokojowych, Krajowa Rada Kościołów Korei wynajmie statek, którym dotrą oni z chińskiego portu Dandong do Incheon koło Seulu w Korei Południowej.

X Zgromadzenie Ogólne Światowej Rady Kościołów odbędzie się w Busan w dniach 30 października - 8 listopada pod hasłem „Boże życia, prowadź nas ku sprawiedliwości i pokojowi”.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama