Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Nie" dla gender w polskich szkołach!

Chcemy szkoły, w której nauczyciel ma prawo uczyć i wychowywać. Nie – dla ideologii gender w polskich szkołach! Nie – dla dezorganizacji edukacji przez rząd Tuska! - czytamy w oświadczeniu Prawicy Rzeczypospolitej z 2 września br.

Jako czas "rosnącej nieodpowiedzialności władzy wobec problemów wychowania młodych Polaków" ocenia Prawica Rzeczypospolitej sześć lat rządów Platformy Obywatelskiej, zwracając uwagę, iż "władza przeszła do podważania zasad wychowawczych jako takich", czego miarą jest "przyjęcie bez protestu zaleceń WHO, zakładających totalną seksualizację wychowania dzieci".

PR przypomina, że "zalecenia WHO zakładają, iż dzieci od przedszkola należy zachęcać do masturbacji, w wieku lat dwunastu powinny już nawiązywać kontakty w celu 'uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu'"  tak, aby  "mając lat piętnaście dziewczęta i chłopcy, mając już dawno inicjację seksualną za sobą, krytycznie oceniały 'normy kulturowe w odniesieniu do ludzkiego ciała' oraz 'normy religijne w odniesieniu do ciąży'".

PR zwraca też uwagę, iż obecna władza "już z własnej inicjatywy – kieruje do nauczycieli podręcznik 'Lekcja równości', przygotowany przez środowiska homoseksualne (...) aby budzić zainteresowanie dzieci ich stylem życia i ćwiczyć je w 'tolerancji'".

Dlatego Prawica Rzeczypospolitej  apeluje do władz o wycofanie się "z tej antywychowawczej polityki. Szczególnie do odwołania tzw. programu działań na rzecz równego traktowania, którego istotą jest odrzucenie definicji rodziny złożonej z ojca i matki, co stanowi negację (...) po prostu samych podstaw życia społecznego".

Pełny tekst oświadczenia w załączniku. 

 

« 1 »

Zobacz także

 • W.
  02.09.2013 12:06
  Dziś początek roku i mało kto pamięta, że rodziny 3 i więcej dzieci mają prawo do dofinansowania podręczników!

  Warto o tym "potrąbić"! ;-)
  Tu szczegóły: http://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki
  doceń 11
 • karol
  02.09.2013 12:18
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  Art. 53.
  3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio
  Art. 72.
  1. Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją
  Trzeba świadomego narodu który będzie się upominał o swoje prawa
  doceń 8
 • Scott
  02.09.2013 15:16
  Takie głosy jak Prawicy RP są bardzo potrzebne. Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć "nie dla gender. Swoją drogą dobrze że Marek Jurek będzie startować z list PiS, właśnie takich ludzi potrzeba w sejmie RP. Plankton prawicowy się nie sprawdza.
  doceń 4
 • gut
  02.09.2013 19:37

  Nie dla neomarksizmu w polskich szkołach. W takim wydaniu - jak szkoła w <szponach> Nowej Lewicy - znaczy, że to będzie 'świat drapieżnych wilków' dla maluczkich a nie >świat radości i bezpieczeństwa.<

  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama