Dyskwalifikacja po skandalu na boisku

Nigeryjska federacja piłkarska zawiesiła dożywotnio wszystkich uczestników dwóch meczów ligi amatorskiej, które zakończyły się - jak to określono - skandalicznymi wynikami. W meczach decydujących o awansie do wyższej dywizji padły rezultaty 79:0 i 67:0.

W rozgrywanych jednocześnie pojedynkach zespół Plateau United Feeders pokonał 79:0 drużynę Akurba FC, zdobywając 72 gole w drugiej połowie, Police Machine zaś rozgromił Babayaro FC 67:0, choć do przerwy prowadził tylko 6:0.

Obie zwycięskie drużyny potrzebowały poprawienia bilansu bramkowego, aby wywalczyć awans do wyższej ligi.

"Przeprowadzone przez nas śledztwo wykazało, że zarówno wszyscy piłkarze, sztaby tych czterech drużyn oraz sędziowie i komisarze zawodów byli uwikłani w ten haniebny występek" - powiedział wiceprezes nigeryjskiej federacji (NFF) Mike Umeh.

Wszystkie cztery kluby zostały zdyskwalifikowane na 10 lat.