Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sędzia Siejewicz ukarany przez PZPN

PZPN rozwiązał kontrakt zawodowy z Hubertem Siejewiczem. Znany piłkarski arbiter, który jest podejrzany o udział w zakładach bukmacherskich, został także skreślony z listy sędziów ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi.

Wniosek o rozwiązanie kontraktu z Siejewiczem (prowadził również mecze na arenie międzynarodowej) został skierowany do prezesa Zbigniewa Bońka już w piątek przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego.

Decyzja była spowodowana złamaniem paragrafu 3, podpunkt 13 kontraktu z sędzią zawodowym piłki nożnej, który zakazuje arbitrom udziału w zakładach bukmacherskich i grach hazardowych. W poniedziałek po południu Boniek rozwiązał kontrakt z Siejewiczem.

"Nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Arbiter z Białegostoku zadzwonił do mnie, przeprosił, ale sprawa była jasna i jego wina jest niezaprzeczalna " - powiedział prezes PZPN, cytowany na oficjalnej stronie związku.

Wkrótce potem decyzje dyscyplinarne podjęło również Kolegium Sędziów.

"Hubert Siejewicz nie będzie prowadził meczów szczebla centralnego, czyli ekstraklasy, pierwszej oraz drugiej ligi. Został skreślony z listy sędziów tych klas i przekazany do dyspozycji Podlaskiego ZPN. Oczywiście nie może także brać udziału w meczach na arenie międzynarodowej. UEFA już zaakceptowała nasz wniosek" - powiedział PAP Przesmycki.

Jak dodał, nie jest istotne, jakie mecze obstawiał sędzia Siejewicz. "W kontrakcie jest zapis, że nie można tego robić" - dodał szef polskich arbitrów.

W czwartek wieczorem serwis internetowy weszlo.com opublikował nagranie, na którym widać, jak Siejewicz zawiera zakład w punkcie bukmacherskim.

38-letni sędzia był jednym z siedmiu zawodowych arbitrów, którzy prowadzili mecze polskiej ekstraklasy w sezonie 2012/13. W 2007 roku PZPN zatwierdził go jako sędziego międzynarodowego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama