Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Zawiadomię prokuraturę ws. garniturów premiera"

Marcin Mastalerek (PiS) zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę ws. zakupu ze środków PO garniturów dla premiera Donalda Tuska i sukienek dla jego żony - Małgorzaty. Zdaniem posła PiS, szef rządu rzeczy te powinien wpisać do oświadczenia majątkowego.

"Prokuratura powinna z urzędu wszcząć śledztwo w sprawie Donalda Tuska i zatajenia w oświadczeniach majątkowych i w rejestrze korzyści 250 tys. złotych na garnitury premiera i sukienki jego żony, zatajenia pieniędzy na wina po 700 złotych i innych kosztów opisywanych przez media" - mówił Mastalerek na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak powiedział, prokuratura zajmuje się pomocą prawną udzielaną rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej ze środków klubu PiS, a nie wszczyna śledztwa w sprawie premiera.

"Dlatego złożę w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania z art. 233 kodeksu karnego" - zapowiedział poseł PiS. Wyraził nadzieję, że "prokuratura zajmie się tą sprawą tak, jak zajęła się pomocą prawną". "Jeśli prokuratura nie zajmie się sprawą Donalda Tuska, uznam, że jest niezależna tylko z nazwy" - dodał Mastalerek.

Zgodnie z art. 233 Kk: "kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Jak donosiły media w ubiegłym tygodniu, ze środków zgromadzonych przez PO kupowane były "nie tylko garnitury dla premiera Donalda Tuska, (...) ale także wytworne kreacje dla jego żony Małgorzaty".

Z kolei warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieujawnienia w oświadczeniach majątkowych Jarosława Kaczyńskiego ponad 400 tys. zł darowizny od klubu parlamentarnego PiS na koszty adwokackie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama