Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Kwestionuję moralną prawomocność wyroku"

Poseł PO Jarosław Gowin w TVN24 wypowiedział się na temat wyroku wobec Jana Rokity, który zapadł w 2007 roku po przegranym przez Rokitę procesie z byłym szefem policji Konradem Kornatowskim (polityk został zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia i przeproszenia Kornatowskiego za to, że wcześniej zarzucał mu tuszowanie zbrodni organów państwowych PRL).

- To jest hańba dla polskiego państwa, że taki człowiek, jak Jan Rokita - nie tylko jeden z najważniejszych, takich bardzo propaństwowych polityków ostatnich 20 lat, ale także człowiek bardzo zasłużony w rozliczaniu się z trującym dziedzictwem komunizmu - żeby ktoś taki znalazł się w takiej sytuacji - powiedział TVN 24 były minister sprawiedliwości.

- Tutaj mamy splot wielu spraw bulwersujących mnie i myślę, że i większość Polaków. Po pierwsze, nierozliczenie się z epoką komunizmu - ktoś, kto próbował to robić, jest przez demokratyczną Polskę karany. Po drugie, wyrok sądu - 350 tys. zł, dla przeciętnego Polaka to jest kwota rujnująca. Kwestionuję moralną prawomocność takiego wyroku - dodał.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama