Nowy numer 48/2020 Archiwum

Papież: Dzieci to nie niewolnicy!

Na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego dziś Światowego Dnia Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci i zdecydowanie potępił wyzyskiwanie nieletnich.

Oto tekst papieskiego apelu w tłumaczeniu na język polski:

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci, odnoszący się szczególnie do wykorzystywania dzieci w pracy domowej. Jest to zjawisko zasługujące na potępienie, które nieustannie się nasila, zwłaszcza w krajach ubogich. Dotyczy milionów dzieci, głównie dziewczynek, padających ofiarą tej ukrytej formy wyzysku, która często wiąże się z nadużyciami, znęcaniem się i dyskryminacją. Jest to prawdziwe niewolnictwo!

Mam szczerą nadzieję, że wspólnota międzynarodowa może zainicjować bardziej skuteczne środki, aby zwalczyć tę prawdziwą plagę. Wszystkie dzieci muszą mieć możliwość zabawy, uczenia się, modlitwy i rozwoju w swoich rodzinach. Musi się to odbywać w atmosferze zgody, miłości i pogody ducha. To jest ich prawo i nasz obowiązek. Tak wielu ludzi zamiast pozwolić im się bawić, czyni z nich niewolników: to jest plaga. Pogodne dzieciństwo pozwala dzieciom patrzeć z ufnością w życie i w przyszłość. Biada temu, kto gasi ich entuzjazm radosną nadzieją!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama