Nowy numer 47/2020 Archiwum

Franciszek spotka się z prymasem anglikanów

14 czerwca abp Justin Welby przybędzie do Rzymu, aby spotkać się z Papieżem Franciszkiem. Program wizyty anglikańskiego prymasa przewiduje również odwiedziny u kard. Kurta Kocha, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Spotkanie Papieża z arcybiskupem Canterbury – czytamy w komunikacie watykańskiej dykasterii ds. ekumenizmu – jest okazją do przyjrzenia się wzajemnym relacjom Kościoła katolickiego i Wspólnoty Anglikańskiej. Anglikanie i katolicy winni współpracować w formowaniu moralnie zdrowych postaw społecznych. To wspólne spojrzenie można dostrzec m.in. w nauczaniu obu zwierzchników, którzy kładą nacisk na troskę o sprawiedliwość społeczną i zachowanie porządku etycznego, również gdy chodzi o rynki finansowe. Oznaką dobrych relacji jest fakt, że arcybiskupowi Canterbury towarzyszyć będzie w podróży do Rzymu abp Vincent Nichols, zwierzchnik katolickiej archidiecezji Westminster. Współpracują oni w obronie małżeństwa i innych wartości chrześcijańskich w społeczeństwie.

Anglikański hierarcha wraz z osobami mu towarzyszącymi przed rozpoczęciem oficjalnych spotkań nawiedzi grób św. Piotra, podobnie jak jego poprzednik abp Rowan Williams. Pomodli się także – zgodnie z osobistym życzeniem – przy grobie bł. Jana Pawła II. Po papieskiej audiencji przewidziane jest krótkie nabożeństwo południowe, któremu przewodniczyć będą Ojciec Święty i abp Justin Welby.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama