Nowy numer 2/2021 Archiwum

Guardiola pilnie uczy się niemieckiego

Hiszpan Josep Guardiola, który w nowym sezonie poprowadzi piłkarzy Bayernu Monachium, od pół roku uczy się języka niemieckiego. Jego brat Pere poinformował, że poświęca na to cztery godziny dziennie. "Podszedł do tematu jak szaleniec" - zaznaczył.

"Zaangażował się w naukę wręcz obsesyjnie, zresztą jak we wszystko, co robi" - ocenił Pere Guardiola, na co dzień menedżer piłkarski, który dba o interesy m.in. Urugwajczyka Luisa Suareza.

O zatrudnieniu przez Bayern Guardioli, byłego piłkarza i szkoleniowca Barcelony, poinformowano w styczniu. Jednak jego brat przyznał, że indywidualne lekcje z nauczycielką Josep odbywa już od listopada 2012.

Intensywniejsze zajęcia ma od kwietnia, kiedy wrócił ze swojego domu w USA do Barcelony.

"To już ociera się o absurd. Spotykasz się z bratem na obiad, a on ciągle rozmawia z nauczycielem po niemiecku..." - powiedział Pere Guardiola.

Wszystko dlatego, że hiszpański trener chce na pierwszej konferencji w nowej roli mówić w ojczystym języku pracodawców. "Jest uparty i zrobi to" - podkreślił brat Josepa Guardioli.

Bayern, który w ostatnim sezonie sięgnął po Puchar Europy, Puchar Niemiec i został mistrzem kraju, po wakacyjnej przerwie wznowi zajęcia 26 czerwca.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama