Nowy numer 11/2019 Archiwum

Dodatkowe zabezpieczenia na Orlen Maraton

Komitet Organizacyjny Orlen Maratonu zapowiedział, że w niedzielę w Warszawie zostaną zwiększone środki bezpieczeństwa, a zaplanowany na godz. 9.30 start poprzedzi minuta ciszy ku czci ofiar poniedziałkowego zamachu w Bostonie.

"Jesteśmy ogromnie poruszeni wydarzeniami, które miały miejsce podczas Boston Marathon i składamy szczere wyrazy współczucia rodzinom ofiar i poszkodowanych. To bardzo niepokojące, że zakorzenione w tradycji i historii wydarzenie sportowe stało się miejscem brutalnych aktów terroryzmu" - napisano w wydanym oświadczeniu.

Organizatorzy zapewnili, że wszystkie przygotowania do niedzielnej rywalizacji przebiegają planowo i są kontynuowane. "Środki bezpieczeństwa są adekwatne do okoliczności oraz zostały uzgodnione z odpowiednimi służbami, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Organizator zwrócił się również do policji z prośbą o dodatkowe zabezpieczenie pirotechniczne. W strefie startu i mety oraz w Miasteczku Biegaczy zamontowany zostanie wzmocniony monitoring. Profilaktycznie dokonujemy też ponownego przeglądu procedur bezpieczeństwa" - głosi oświadczenie.

Maraton w Warszawie zaplanowany jest na niedzielę. W poniedziałek na mecie biegu w Bostonie doszło do wybuchów, w których zginęły trzy osoby, a 144 zostały ranne.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL