Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Papież wziął kardynała za kleryka

Papież Franciszek potraktował kard. Louisa Antonio Tagle, arcybiskupa Manili i jednego z najmłodszych purpuratów jako jednego z seminarzystów.

55-letni kard. Tagle, ubrany w sweter spotkał papieża w windzie Domu św. Marty i ten pozdrowił go jak "młodego seminarzystę". Widząc zakłopotanie kardynała, który nie był ubrany w sutannę, Franciszek szybko dodał: "Wygląda na sportowo! Podobasz mi się". O zdarzeniu arcybiskup Manili opowiedział azjatyckiej agencji prasowej UCANews.

Kardynał z Filipin podzielił się także swymi wspomnieniami z pobytu w Rzymie podczas konklawe. Pewna grupa młodych tytułowała go "chińskim papieżem", a w jednej z rzymskich restauracji został rozpoznany jako kardynał i otrzymał gratis deser.

Od redakcji gosc.pl: Powyższy tekst pochodzi z agencji KAI. Za sugestią jednego z użytkowników serwisu sprawdziliśmy tego newsa na stronie UCAnews. Opisana scena wyglądała jednak trochę inaczej :-) Rzeczywiście kard. Tagle natknął się na papieża w Domu Św. Marty, będąc ubranym w sweter, a nie w strój kardynalski. Trochę go to speszyło. Franciszek obrócił wszystko w żart, by rozładować sytuację. Nawiasem mówiąc, kard. Tagle rzeczywiście nie wygląda na swoje 55 lat :-)

« 1 »

Zobacz także

 • heniek ze mrągowa
  03.04.2013 14:27
  a ja dzisiaj zjadłem zupe na obiad
 • bogna
  03.04.2013 15:50
  też mam dzisiaj sweterek - to może coś o mnie napiszą
  doceń 0
 • warrior
  03.04.2013 16:10
  Boże! Chyba po raz pierwszy w historii moich wizyt na wiara.pl redakcja SPRAWDZA i weryfikuje doniesienia zewnętrznej agencji! Święto! Żebyście tak jeszcze PAPowskie poddali podobnej obróbce, ale od czegoś trzeba zacząć!
  Chyba odzyskam wiarę ;)
  doceń 12
 • ot tak
  04.04.2013 22:18
  Psztyczek w nos KAI rozkoszny :) tak trzymac!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama