Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzy osoby aresztowane ws. śmierci noworodka

Trzy osoby aresztowano w związku ze śmiercią noworodka w Rudzie Śląskiej. Matka dziecka usłyszała zarzut dzieciobójstwa, jej partnerowi zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci chłopca. Babcia noworodka jest podejrzana o sprawstwo kierownicze przy zabójstwie.

Tylko matka dziecka przyznała się do popełnienia przestępstwa - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik rudzkiej policji komisarz Krzysztof Piechaczek.

O sprawie policjanci dowiedzieli się w ubiegły wtorek od ratowników karetki, którzy powiedzieli im, że przewieźli do szpitala młodą kobietę z nieżywym noworodkiem.

Dwa dni później policjanci zatrzymali obecne przy porodzie dziecka osoby, a na podstawie zebranego materiału i wyników sekcji zwłok prokurator postawił im zarzuty. W piątek wszyscy troje zostali aresztowani.

Ze sprzecznych wyjaśnień podejrzanych wynika, że 22-latka zaczęła rodzić w mieszkaniu. Urodziła zdrowego chłopczyka, ale noworodek utonął w wiadrze, na którym siedziała rodząca. Partner kobiety i ojciec dziecka nie zrobił niczego, by mu pomóc. Gdy chłopczyk przestał dawać znaki życia, 22-latka wezwała pogotowie - relacjonował Piechaczek.

Kobieta, która urodziła dziecko, podejrzana jest o dzieciobójstwo, za co grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Podobna kara może grozić jej partnerowi, któremu zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci. 49-letniej babci chłopca, która nie pozwoliła 22-latce wstać z wiadra, postawiono zarzut sprawstwa kierowniczego przy zabójstwie; może jej grozić dożywocie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze