Maleo Reggae Rockers - MOROWE PANNY

"Morowe panny" to wspólny projekt MTJ i Muzeum Powstania Warszawskiego inspirowany historiami kobiet, które wzięły udział w Powstaniu Warszawskim.

Maleo Reggae Rockers - MOROWE PANNY   Ideą projektu jest opowiedzenie z perspektywy dziewczyn/kobiet historii ich miasta z ich problemami, przemyśleniami, które odnoszą się do wydarzeń historycznych jak również i do najnowszych czasów.

Celem projektu jest wykreowanie mody na tytułowe "Morowe panny", rozumiane jako kobiety aktywne zawodowo i rodzinnie, świadome tradycji i znające historię swojej ojczyzny.

W ramach tego projektu po raz pierwszy została stworzona przestrzeń do wspólnych działań wokalistek reprezentujących różne, zaskakujące style i gatunki muzyczne.

 

Lista utworów

1. Dla Marysi - Dore/Paresłów & Mona
2. Za wolność... - Halina Mlynkova
3. Drzewo - Lilu
4. Strach - Ania Brachaczek
5. Poranek - Paulina Przybysz
6. Zadania Znamy - Paresłów
7. Idziemy w noc - Marika
8. Rubin - Katarzyna Groniec
9. Spacer po cienkiej linie - Mona & Marika
10. Przesłuchanie - Jadwiga Basińska
11. Upnij we włosach - Fala/Presłów & Ania Bachraczek
12. Rota - Lilu
13. Jesli nie wrócę - Anita Lipnicka & John Porter

Marika & Maleo Reggae Rockers - Idziemy w noc | "Morowe Panny"
1944pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 17/2024

28 kwietnia 2024

Takt i tolerancja?

To były czasy! Działo się – jakby to powiedziała mocno już podstarzała młodzież. Jan Paweł II na rok przed wstąpieniem Polski do UE tłumaczył uczestnikom narodowej pielgrzymki do Rzymu: „Wejście w struktury Unii Europejskiej na równych prawach z innymi państwami jest dla naszego narodu i bratnich narodów słowiańskich wyrazem jakiejś dziejowej sprawiedliwości, a z drugiej strony może stanowić ubogacenie Europy. Europa potrzebuje Polski. Kościół w Europie potrzebuje świadectwa wiary Polaków. Polska potrzebuje Europy”.

Więcej w Artykuł

Dodatki specjalne