Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Zygmunt" uhonoruje prezydenta Kaczorowskiego

Dzwon "Zygmunt" katedry wawelskiej będzie bił podczas pogrzebu ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który w sobotę spocznie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

"Kardynał w odpowiedzi na liczne zapytania ludzi z całej Polski, po konsultacji z Kapitułą Katedralną zarządził, by dzwon Zygmunta zabił w dniu pogrzebu pana prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego o g. 15" - powiedział dziennikarzom proboszcz parafii na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

O uruchomienie dzwonu, który bije podczas uroczystości kościelnych i w najważniejszych dla Polaków chwilach apelowało m.in. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Kraków.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama