Nowy numer 5/2023 Archiwum

Dzieci obiektem agresji homopropagandystów

Nawet dzieci, które są przeciwne legalizacji związków homoseksualnych, nazywa się „religijnymi fanatykami” i „nazistami” – relacjonował podczas niedawnej konferencji w Parlamencie Europejskim w Brukseli John Deighan, parlamentarzysta reprezentujący episkopat Szkocji.

Deighan opisywał sytuacje manipulacji i wrogości, jakich dopuszczają się środowiska dążące do zmiany definicji małżeństwa i rodziny i objęcia nią także relacji homoseksualnych. Presja ta, jak podkreślał, dotyczy także dzieci szkolnych. Podawał przykład własnego 12-letniego syna, szykanowanego za to, że sprzeciwia się otwarcie idei tzw. „małżeństw” osób tej samej płci.

Wyjątkowo agresywne są jego zdaniem środowiska lobbystów homoseksualnych z Stonewall i Equality Network. Ostrzegał, że ich presja na społeczeństwo szkockie jest wyjątkowo silna. „To jawna próba manipulowania ideami i poglądami ludzi, w tym także dzieci szkolnych, aby stawały się bardziej nietolerancyjne wobec orędzia katolickiego” – podkreślał i zaznaczał, że przeciwko tego typu działaniom boją się występować politycy szkoccy. „Boją się, że w ten sposób narażą na ryzyko swoje kariery” – wyjaśniał.

Konferencja „Dyskryminacja chrześcijan w Europie" odbyła się 2 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli z inicjatywy grup politycznych konserwatystów (EKR) i chadeków (EPP). Zgromadziła ponad 100 posłów, doradców i przedstawicieli Kościoła i organizacji pozarządowych. Obrady moderowali polscy posłowie - Jan Olbrycht z PO i Konrad Szymański z PiS.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy