Nowy numer 42/2019 Archiwum

TV TRWAM - Biskupi bronią, ale i wymagają

Episkopat ustanowi delegata ds.Telewizji TRWAM, a jego zadaniem będzie m.in. czuwanie nad treściami emitowanymi przez tę stację – poinformował KAI abp Józef Michalik.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zapowiedział też, że biskupi zgromadzeni na 359. zebraniu plenarnym w Warszawie wyrażą po raz kolejny swe poparcie dla starań TV TRWAM o miejsce na multipleksie cyfrowym. Biskupi dyskutowali dziś m. in. o sytuacji Telewizji TRWAM, w związku z jej staraniami o miejsce na multipleksie oraz listem, jaki prezydium Episkopatu otrzymało na ten temat od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada deklaruje w nim m.in. wolę przeznaczenia jednego miejsca na multipleksie dla programu o profilu społeczno-religijnym.

Abp Michalik powiedział KAI, że biskupi są za podtrzymaniem wyrażonego już dwukrotnie stanowiska – najpierw przez Radę Stałą, a następnie przez całą Konferencję Episkopatu – że telewizja ta winna dostać miejsce na multipleksie. Okazją do tego będzie konkurs, jaki jeszcze tej jesieni ma ogłosić Krajowa Rada.

"Przyznanie miejsca na multipleksie cyfrowym będzie dla TV TRWAM dużą szansą i olbrzymim wyzwaniem" - ocenił przewodniczący Episkopatu. "Telewizja ta jest potrzebna, gdyż realizuje ona ważny program, natomiast staną przed nią wielkie wyzwania nie tylko w sferze programowej, gdyż z miejscem na multipleksie związane są olbrzymie koszty" - dodał.

Abp Michalik poinformował, że najprawdopodobniej biskupi wyznaczą delegata Konferencji Episkopatu do kontaktów z Telewizją TRWAM, który będzie miał podobne kompetencje do Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. "Zostaną ustanowione określone struktury ze strony Episkopatu, których zadaniem będzie zapewnienie wzajemnej łączności oraz czuwanie nad kształtem programowym tej stacji" - wyjaśnił przewodniczący Episkopatu.

« 1 »

Zobacz także

 • jagoda28
  03.10.2012 09:48
  Pozdrawiam ja wraz z całą moja rodziną Ojca Rydzyka i serdecznie mu dziękujemy za te wielkie dzieła stworzone ku chwale Boga. TV TRWAM, Radio Maryja o zasięgu światowym, WSKSiM-promująca wartości katolickie, geotermia-czyli pokazanie Polakom, że naturalne źródła energii możemy wykorzystywać, budowa świątyni jako votum wdzięczności za Jana Pawła II...to tylko wycinek działalności tego Wielkiego Polaka i Wielkiego Człowieka Kościoła...Ten ogromny wkład w życie kościoła może kiedyś zostanie doceniony przez ogół Polaków...A na razie modlimy sie za Ojca i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności...Alleluja i do przodu !!!
 • Scott
  03.10.2012 10:10
  Cały lud z drżeniem serca śledzi losy, imperialistycznych szpiegów Watykanu do miejsca na multiplexie. Coraz nowe możliwości, wspomaganie przez przełożonych - nic nie uszło uwadze prostemu ludowi, który stanowczo w imię demokracji będzie bronić władzy Partii w Polsce! Nie damy sobie odebrać wszechobecnego dobrobytu, mówi jeden do drugiego! Nie pozwolimy na uderzanie w władzę ludową!
  doceń 1
 • Iskra
  04.10.2012 22:43
  Iskra
  Podoba mi sie pozycja Episkopatu w ktorej mimo , ze przewaga zwolennikow RM jest przytlaczajaca to jednak zaczyna sie dostrzegac, potrzebe wiekszej kontroli nad mediami Ojca Rydzyka. Od slow do czynow droga daleka no ale ja osobiscie arcybiskupa Michalika darze coraz wiekszym szacunkiem od momentu kiedy zainicjowal pojednanie polsko-rosyjskie i ten nowy krok zdaje sie wskazywac, ze Episkopat chce miec wiecej protagonizmu i w jakiejs mierze ograniczyc sobiepanstwo Ojca Rydzyka.
  doceń 0
 • 31 węzłowy Burke
  06.10.2012 14:04
  Tadeusz Wielki wyrasta na prawdziwego przywódcę Kościoła w Polsce. A Wy, hierarchowie , współpracując za judaszowe srebrniki z Partią Obłąkanych przegraliście swoją szansę bo nie było Was pod słynnym krzyżem. A mieliście tylko kilka kroków ...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL