Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Był prawdziwym czcicielem Boga"

Był prawdziwym czcicielem Boga, a jego wiara była umocnieniem dla mojej – powiedział o zmarłym prezydencie Ghany Johnie Atta Mills’ie, jego następca John Dramani Mahama.

Zaprzysiężony 7 stycznia 2009 r. na stanowisku prezydenta kraju John Evans Atta Mills zmarł nagle 24 lipca br. w szpitalu w stolicy kraju, Akrze. Na wieść o śmierci ghańskiego przywódcy swoje kondolencje przesłał papież Benedykt XVI.

W telegramie skierowanym do nowego prezydenta Johna Dramani Mahama, który za czasów Mills'a pełnił funkcję wiceprezydenta, Ojciec Święty napisał:

„Przywołując lata jego publicznej służby i zaangażowanie na rzecz demokracji, łącze się z Wami, jego rodziną i mieszkańcami Ghany w bólu po jego odejściu”.

Zwracając się do pełniącego funkcję prezydenta Johna Mahama, papież napisał: „Powierzając duszę byłego prezydenta opiece Wszechmogącego Boga, modlę się o błogosławieństwo, pokój i pomyślność dla Ghany, na rozpoczęcie Pańskiej posługi jako prezydent w tych smutnych okolicznościach”

Papieskie przesłanie zostało dostarczone prezydentowi Mahama przez delegację biskupów pod przewodnictwem abp Leona Kalengi Badikebele, nuncjusza apostolskiego Ghanie oraz bp Josepha Osei-Bonsu, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Ghany.

Mahama dziękując za przekazane kondolencje, powiedział że zmarły prezydent Atta Mills był prawdziwym czcicielem Boga. Przyznał też, że jego własna wiara „była umacniana przez wiarę Atta Millsa"

Na zakończenie spotkania nowowybrany przywódca przyznał, ze liczy na wsparcie i współpracę z Konferencją Biskupów na rzecz rozwoju kraju.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

  • Savonarola
    05.08.2012 21:46
    Moze ktoregos dnie doczekamy sie w Polsce podobnego prezydenta,oddanego Bogu,a nie rzymskiej tradycji?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama