Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kopacz zaskoczona formą odpowiedzi Obamy

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała w piątek, że jest zaskoczona formą przeprosin prezydenta Baracka Obamy za użyte przez niego sformułowanie "polski obóz śmierci". Uważa, że byłoby bardziej stosowne, gdyby przeprosiny padły z ust Obamy, a nie w formie listu.

"Jeśli (prezydent Obama - PAP) pomylił się i nie chciał się pomylić to nie zaszkodzi, jeśli nie będzie to przesłanie czy wyjaśnienie kierowane na ręce naszego prezydenta, bo te słowa dotyczyły nas wszystkich - 38 mln Polaków żyjących w Polsce i nie tylko w Polsce" - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Jak dodała, jest "trochę zaskoczona, że to jest, wybrana przez polityka takiej klasy, taka forma przeprosin".

"Byłoby to stosowniejsze i nie byłoby to żadną ujmą" - tak odpowiedziała na pytanie, czy byłoby lepiej, gdyby te słowa padły z ust Obamy. "Wielcy politycy, polscy politycy potrafili się przyznać do błędu, przepraszać" - zaznaczyła.

"Jeśli ludzie potrafią powiedzieć magiczne słowo +przepraszam+, to zyskują sobie sympatię, a nie przeciwnie, jak pewnie podejrzewał prezydent Obama, więc ograniczył się tylko do napisania listu" - podsumowała Kopacz.

Prezydent Barack Obama napisał w liście do prezydenta Bronisława Komorowskiego, że nieumyślnie użył sformułowania "polski obóz śmierci" w swoim przemówieniu. Jak powiedział prezydencki minister Jaromir Sokołowski, prezydent USA wyraził ubolewanie z powodu tego błędu. Komorowski napisał do Obamy w związku z użyciem przez niego sformułowania "polski obóz śmierci" podczas uroczystości przyznania pośmiertnie amerykańskiego Medalu Wolności Janowi Karskiemu.

 

« 1 »

Zobacz także

  • maja
    01.06.2012 12:28
    Obama odpowiedzial listem na list, i nie ma w tym nic niestosownego. Co do zachowania Kopacz to rozne slowa cisna mi sie na klawiature ale nie napisze ich z szacunku dla czytalniekow.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama