Nowy numer 33/2018 Archiwum

Policja kazała zdjąć plakat z Janem Pawłem II

Kilkumetrowy wizerunek Jana Pawła II i banner z napisem: „Zawisza” rozłożyło dziś 5 mężczyzn w bydgoskich Alejach Jana Pawła II. Chcieli w ten sposób uczcić rocznicę ogłoszenia beatyfikacji papieża. Po kilkunastu minutach policjanci nakazali zdjęcie ekspozycji, a mężczyzn zatrzymali.

Policja stwierdziła naruszyli art. 63 kodeksu wykroczeń. Według niego, kto umieszcza w miejscu publicznym na widoku m.in. plakat bez wymaganej zgody, podlega karze. Po 4 godzinach spędzonych na komisariacie mężczyźni zostali zwolnieni. Ich sprawą zajmie się sąd.

Zdjęcia z tego wydarzenia opublikował portalbydgoski.pl.

« 1 »

Zobacz także

 • Marcin
  02.05.2012 22:05
  "Przyszło nam żyć w państwie policyjnym"
  - ot i cały komentarz.

  Dla tych praworządnych: ile razy przechodziliście na czerwonym świetle, co??? Policzcie sobie po 100 zł za każdy taki przypadek, wpłaćcie na konto skarbu państwa i dopiero potem się wymądrzajcie na GN jak to "prawo powinno być przestrzegane!"
  doceń 0
 • Tadeusz
  04.05.2012 23:40
  Bydgoskiemu burmistrzowi chciałbym podsunąć pomysł: przywrócić nazwę policji Milicja Obywatelska, a burmistrzowi tytuł Towarzysz. Świetnie to odda ostatnie posunięcia władz tego miasta. Acha, jeszcze kupić w promocji pomnik Lenina z Białorusi i na rozpoczęcie każdego dnia zalecić odśpiewanie międzynarodówki. Czołem Towarzysze!
 • Hydrus
  06.05.2012 14:50
  Za komuny też zatrzymywali za wieszanie plakatów. I jeszcze pałowali. Teraz nie pałują ale wszystko przed nimi.
  doceń 14
 • kimono
  06.05.2012 22:54
  Polak zawsze madry po szkodzie. Wpuszczając ładnego złodzieja do domu,ludzie są zaskoczeni, że mieszkanie okradzione. Trzeba myśleć przed wyborami.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama