Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nad życie, czyli historia Agaty Mróz

Zakończyły się prace nad filmem fabularnym „Nad życie” poświęconym Agacie Mróz. W roli Agaty Mróz wystąpił Olga Bołądź, a w pozostałych rolach Michał Żebrowski, Danuta Stenka, Hanna Konarowska i Andrzej Mastalerz.

Agata Mróz zmarła 4 czerwca 2008 r. Od 2000 r. toczyła walkę z chorobą. Jako jedna z najlepszych siatkarek zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy. W 2007 r. ze względu na zły stan zdrowia postanowiła przerwać karierę. W czerwcu wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego.

12 stycznia 2008 r. ogłosiła, że spodziewa się dziecka. 4 kwietnia urodziła córkę Lilianę. 22 maja przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jednak czternaście dni później zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

Do samego końca powtarzała, że jeśli miałaby jeszcze raz zdecydować: Dziecko czy własne zdrowie - to nigdy by nie zmieniła decyzji. Córeczka była czymś najwspanialszym co ją w życiu spotkało. – mówił po śmierci Agaty jej mąż, Jacek Olszewski.

Premiera filmu przewidziana jest w maju.

« 1 »

Zobacz także

 • Roberttt
  01.04.2012 22:09
  A właśnie w "Playboyu" czy "CKMie" to Agata Mróz chyba była. Ciekawe, czy przeszkodzi to jej zostać świętą...
  doceń 0
 • jojo
  02.04.2012 12:04
  Naprawdę - postawa godna pochwały. Takie czyny są heroizmem i powinno się je stawiać na piedestale. Oznaka prawdziwej i bezgranicznej miłości.
  doceń 2
 • nika
  02.04.2012 14:05
  Byłam w ciąży w tym samym czasie co Agata, też urodziłam córeczkę w kwietniu, w 30 tygodniu. Agata i moje dziecko dzielnie walczyły o życie. Kiedy umierała Agata, ja byłam już po pogrzebie córki. Myślę, że spotkały się w niebie.
  doceń 2
 • lIDIA
  02.04.2012 20:54

  Ta Agata to była Polka ?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama