Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jak odpowiedzieć na islam? Gorliwością!

Coraz wyraźniejsza obecność muzułmanów w Europie wymaga od chrześcijan pogłębienia własnej wiary – uważa sekretarz generalny Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) ks. Duarte Nuno Queiróz de Barros da Cunha

Dziś w Genewie rozpoczęło się doroczne spotkanie przedstawicieli katolickich episkopatów kontynentu z Konferencją Kościołów Europejskich (KEK), reprezentującą wyznania niekatolickie. Jednym z głównych tematów obrad jest wyzwanie, jakie stanowi dla chrześcijan coraz wyraźniejsza obecność muzułmanów Europie. Przedstawiciele różnych Kościołów myślą o podjęciu wspólnych inicjatyw w tym względzie, choć, jak zaznacza ks. da Cunha, zdania w tej kwestii są podzielone. W jego przekonaniu obecność muzułmanów zobowiązuje chrześcijan do działalności misyjnej. Dialog z islamem powinien prowadzić do głoszenia Ewangelii – zaznacza sekretarz generalny CCEE.

Innym tematem rozpoczętych dziś obrad jest sytuacja Cyganów w Europie. KEK i CCEE zajmowały się już tą kwestią podczas specjalnej konferencji w Brukseli. Teraz strona katolicka przedstawi swoje wnioski, w których mowa jest o trzech głównych filarach posługi wśród Cyganów. Chodzi tu o pomoc w edukacji, integracji oraz znalezieniu pracy – podkreśla ks. da Cunha.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama