GN 43/2020 Archiwum

Sms-y zapowiadają rzeź chrześcijan

O nadzwyczajną ostrożność i wzmożenie środków bezpieczeństwa zaapelował do wyznawców Chrystusa w Nigerii metropolita Abudży.

Abp John Olorunfemi Onaiyekan odniósł się w ten sposób do wiadomości rozsyłanych na telefony komórkowe, w których grozi się rzezią chrześcijan na północy tego afrykańskiego kraju. Zdaniem nigeryjskiego hierarchy pogróżki te należy potraktować poważnie, ponieważ biorąc pod uwagę minione doświadczenia chodzi o realne zagrożenie życia.

Abp Onaiyekan wezwał wiernych do wzmocnienia zabezpieczeń miejsc kultu, pracy i dzielnic przez nich zamieszkałych. Przyznał również, że konieczna jest współpraca z państwowymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. W jego przekonaniu należy jednak poprawić efektywność pracy tych służb w zwalczaniu terroryzmu.

Zdaniem nigeryjskiego hierarchy osoby zamierzające doprowadzić do konfliktu muzułmańsko-chrześcijańskiego wyrządzają poważne szkody krajowi.

W przesłaniu do lokalnych katolików arcybiskup Abudży zachęca ich do wzmożonej modlitwy za ojczyznę będącą w niebezpieczeństwie. Odpowiednie teksty mają być odmawiane po każdej Mszy.


 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama