Nowy numer 43/2020 Archiwum

Audio Biblia z sieci albo na korbkę

"Wiara pochodzi ze słuchania" to organizacja, która systematycznie przygotowuje Biblię w wersji audio w różnych językach świata. Ostatnio zaprezentowali Benedyktowi XVI wersję łacińską Nowego Testamentu.

Wciąż jeszcze znaczący procent ludności świata stanowią analfabeci, którzy nie będą nigdy mieli okazji przeczytać ani jednego zdania z Pisma Świętego. Z tym problemem zmagają się m.in. misjonarze w wielu krajach.
 „Wiara przychodzi ze słuchania” to organizacja, która próbuje temu zaradzić. Grupa, której założycielem jest Jerry Jackson, przygotowała Biblię w wersji audio dla tych, którzy nie potrafią czytać. Jackson i jego ekipa mają gotowe nagrania Pisma Świętego w ponad 600 językach. Jak zapewnia, tekst Pisma Świętego oddany jest wiernie słowo w słowo.
16 stycznia Jerry Jackson zaprezentował Benedyktowi XVI najnowszą produkcję – Nowy Testament w łacińskiej wersji językowej.
Biblię audio można pobrać z internetu lub poprzez urządzenia mobilne. Do tej pory z sieci Pismo Święte w wersji audio pobierano około 7 milionów razy. Co ciekawe, najczęściej ściągana jest wersja arabska.
Dla tych rejonów świata, w których nie ma dostępu do internetu, nowych technologii, a nawet prądu, „Wiara pochodzi ze słuchania" wymyśliła specjalne urządzenie. Nazywa się „The Proclaimer” („głosiciel”). Jest to odtwarzacz zasilany energią słoneczną lub nawet korbką. Od 2004 roku organizacja rozdysponowała ponad 300 tysięcy takich urządzeń. W tym roku „Wiara pochodzi ze słuchania” chce przygotować wersje audio Pisma Świętego w stu kolejnych językach.  

Audio Bible brings the Gospel to the world's illiterate
romereports


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama