Nowy numer 17/2019 Archiwum

14-miesięczna Taya podbija serca Brytyjczyków

Zdjęcia uśmiechniętej 14-miesięcznej dziewczynki z zespołem Downa podbijają serca Brytyjczyków. Taya Andre została wybrana jako jedna z 50 dziecięcych modeli przez agencję „Urban Angels” właśnie ze względu na spontaniczny i szczery uśmiech. Zdjęcia Tayi reklamują dziecięcą modę.

Mama dziecka, Gemma Andre przyznaje, że przed castingiem nie wspomniała nic o chorobie córki. „Nikt o nie pytał o jej niepełnosprawność, więc i ja o tym nie mówiłam. Nie chciałam też taryfy ulgowej” – wyjaśnia.

Jak zauważa portal LifeSiteNews, historia Tayi jest rzadkim i wyjątkowym przykładem braku uprzedzeń w czasach, kiedy w wielu krajach Zachodu ponad 90 proc. dzieci z zespołem Downa nie ma szansy na urodzenie się, gdyż ginie w wyniku aborcji selektywnej, współczesnej odmianie eugeniki.

Przedstawiciele agencji zwracają uwagę na fakt, że to, iż dziecko cierpi na zespół Downa, nie miało żadnego znaczenia w decyzji o wyborcze, a Tanya wygrała konkurencję, dzięki fotogeniczności i niezwykłemu uśmiechowi i ciepłu, które z niej emanuje.

Jaj wynika z historii, o której obszernie pisze brytyjski dziennik „Daily Mail”, rodzice Tayi postanowili kochać każde dziecko, jakie im się urodzi, dlatego nawet nie próbowali robić testów prenatalnych ujawniających jego kondycję przed urodzeniem.

Wiadomość o tym, że nowo narodzona córka cierpi na zespół Downa, była dla nich olbrzymim ciosem. „Byliśmy tym przytłoczeni, nie potrafiliśmy się cieszyć” – przyznaje matka, dodając, że wszystko się zmieniło, gdy zaczęła traktować córkę jak normalnie rozwijające się dziecko, wkładając w jej wychowanie dużo miłości.

„Irytuje mnie i obraża, kiedy ludzie mówią ‘biedactwo’. Ja to widzę inaczej: niektórzy ludzi nie mogą nawet mieć dzieci, a mnie Bóg obdarzył tym wyjątkowym dzieckiem” – zwierza się.

Zdjęcia Tayi: TUTAJ

« 1 »

Zobacz także

 • jarek
  30.11.2011 13:39
  Biedna(y) K.B. Nic nie rozumiesz.
  Ja też mam syna z ZD w podobnym wieku. I to, że może przynosić radość, to żaden powód do składania mi hołdów. Inni, którzy maja dzieci takie, jak z magazynu dla szczęśliwych rodziców mogą tylko o takim 100%-szczerym uśmiechu tylko pomarzyć. Heroizmem nazwałbym raczej postawę mojej żony wobec starszego, dorodnego syna z ADHD. Po ciężkim dniu nasz Słodki to sam relaks. To, co nas martwi, to tylko fakt, jak będą go traktować inni w przyszłości.
  Dlatego dziękuję tej mamie z artykułu.
  doceń 5
 • nic
  30.11.2011 14:49
  łał
  doceń 3
 • agvis
  30.11.2011 19:58
  agvis
  Cudowne, prześliczne dziecko. JAK MOŻNA PRAWNIE TAKIE ZABIJAĆ???
  doceń 3
 • matka
  30.11.2011 21:51
  nie wszystkie są takie jak z obrazka,a wszystko kiedyś minie nawet euforia nad pięknym uśmiechem
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL