Wspominajmy swoich zmarłych

1 listopada wspominamy tych, którzy są już w niebie – zarówno świętych z kalendarza, jak i tych anonimowych świętych, a wśród nich mogą być i nasi bliscy zmarli. Dzień później ogarniamy modlitwą tych zmarłych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

Przygotowaliśmy dla Was szczególne miejsce w naszym portalu. Tu wspominać możecie tych, którzy odeszli do wieczności, a w czasie ziemskiego życia wskazywali Wam drogę do nieba.

Z pewnością spotkaliście wielu takich ludzi, którzy swoją postawą pokazywali, jak być świętym. Jak, mimo przeciwności i zmagań z własną niedoskonałością, starać się iść za Jezusem. Opowiedzcie o nich. Niech ich świadectwo wzmocni nas wszystkich.

Jak wysłać wspomnienie?

  1. Kliknij przycisk "wyślij wspomnienie" widoczny - z prawej strony
  2. WAŻNE: Wybierz temat: Wiadomość do redakcji GOSC.PL
  3. Wypełnij formularz, w polu "treść" napisz krótką historię osoby, którą chcesz upamiętnić.
  4. Jeśli chcesz, dodaj zdjęcie. Plik jpg, png, gif - nie większy niż 1mb.

Opublikujemy wybrane wspomnienia.

Odeszli w minionych miesiącach

Przypominamy tutaj również sylwetki powszechnie znanych osób, które odeszły w minionym roku. Pisaliśmy o nich w serwisach Gosc.pl. Otoczmy ich naszą pamięcią i modlitwą.

Modlitwa za zmarłych

W tym roku papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały listopad. KLIKNIJ BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

Jak możemy pomagać duszom czyśćcowym? KLIKNIJ BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

Jeśli chcesz, możesz poprosić, by inni wsparli Cię w modlitwie lub modlili się w podanych intencjach. Obok możecie je wpisywać. Można też zadeklarować swoje modlitewne wsparcie.