Nowy numer 21/2024 Archiwum

Biuletyn reaktywacja

„Biuletyn IPN” wraca po pięciu latach przerwy. Ukazały się już trzy kolejne numery, a więc można zastanowić się, co nowego miesięcznik wnosi do refleksji o najnowszej historii Polski.

Redakcja, na której czele stoi Jan Ruman, opowiada się za koncepcją numerów tematycznych, co pozwala na zgromadzenie większej ilości materiałów na dany temat, a przez to wnikliwszą jego prezentację. W pierwszych numerach dominują teksty związane z odkrywaniem pamięci o żołnierzach wyklętych, z fundamentalnym dla całego dyskursu dotyczącego tej tematyki tekstem prof. Filipa Musiała (nr 1). Towarzyszy temu interesująca prezentacja wybranych postaci z tego środowiska, a także dyskusja o znaczeniu pamięci o nich dla współczesnego, zwłaszcza młodszego pokolenia – tekst Adama Hlebowicza (nr 2).

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego