• Adam2
    03.02.2014 18:59
    To prawda.
    Uważamy ,że jesteśmy bez grzechu.
    Dopiero gdy ludzie złorzecą nam i przeklinają,
    spostrzegamy nasze grzechy i ogarnia nas żal i pokuta.
    Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki.
    doceń 2
  • kasia
    03.02.2014 20:52
    Dlaczego Dawid tak zdominował to rozważanie Papieża? Tak, wiem to dzisiejsze czytanie liturgiczne, brakuje mi jednak odniesienia do Mistrza, Jezusa Chrystusa, który przez przykład uczy dźwigania krzyża. Amen!
    doceń 2
  • aster
    03.02.2014 20:54
    Skoro lud się od niego odwrócił to trudno wykorzystywać lud. Zapewne i Bog się od niego odwrócił stąd konieczność ucieczki bo nie było na kim się oprzeć. Po pokucie wszystko wraca do normy. Mniej bajek o wykorzystywaniu ludu i Boga a więcej myślenia i będzie OK. Pozdrawiam.
    doceń 0
  • Paweł
    04.02.2014 01:04
    Dawid mógł wykorzystać lud - ten, który pozostał wierny (przykład Abiszaja, syna Serui).

    Ale chciał uniknąć bratobójczej wojny. Do starcia i tak doszło, ale później. Zginął wówczas Absalom, choć Dawid nakazał go zachować żywego - bo kochał swojego syna.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.