Zapisane na później

Pobieranie listy

Moim zdaniem

Nauka może sprzedawać się bardzo dobrze. I sprzedaje się bardzo dobrze, jeżeli jest dobrze podana. Przykładów na to jest naprawdę sporo i trzeba bardzo się starać, by tego nie wiedzieć.

Fakty i opinie - Tomasz Rożek (komentarz)

|

GN 05/2010

dodane 05.03.2010 11:39

Produkcje ambitne miewają niewielką oglądalność, bo są emitowane, gdy przeważająca część ich potencjalnych odbiorców śpi. Gdy godzina emisji jest stała, to jeszcze pół biedy, często zmienia się ją jednak z tygodnia na tydzień.

Naukowcy rzeczywiście stanowią niewielką grupę nacisku (głównie zresztą z własnego wyboru), ale sam fakt, że trzeba naciskać na telewizję publiczną, by na ośmiu swoich kanałach była łaskawa wyemitować jeden (!) program popularno-naukowy jest skandalem.

Wielu z tych, którzy dzisiaj kończą czy skończyli politechniki i wydziały nauk ścisłych na uniwersytetach, złapało naukowego bakcyla, oglądając „Laboratorium”. W Polsce brakuje ludzi o wykształceniu ścisłym, a to może mieć wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

TVP powinna myśleć o produkcji większej ilości programów popularyzujących naukę, a nie likwidować ostatniego z nich. Pieniędzy zawsze na coś brakuje. Mądrość nie polega na zarządzaniu budżetem wypełnionym po brzegi. Mądrość to umiejętne wybory, konsekwencja i patrzenie dalej niż swoja kadencja.

Protest-blog o zdjętym programie: laboratorium.blox.pl

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..