Nowy Numer 21/2019 Archiwum
 • Ines
  29.05.2018 09:25
  A czy są jakieś konsekwencje którzy tak lekkomyślnie dzieci odbierają i nakręcają tę machinę? Może gdyby były dla nich konsekwencje takie przypadki byłyby rzadsze - bo dwa razy by się zastanowili zanim by pochopnie osądzili.
  doceń 6
 • Andrzej357
  29.05.2018 10:41
  Artykuł ukazuje tylko część prawdy.
  Pracuję w jednym z warszawskich domów dziecka, przez wiele lat byłem też kuratorem sądowym i nigdy, nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której Sąd odbierałby dziecko tylko ze względu na ubóstwo, nieporadność czy nadopiekuńczość rodziców. Moje obserwacje są takie: 95% dzieci trafia do nas z powodu wódki, 5% przez chorobę psychiczną rodziców. Ale rodzicom wstyd jest mówić o tym, więc występują znane w psychologii mechanizmy obronne. Rodzic nie potrafi stanąć w prawdzie, dlatego wypiera, albo zwala winę na innych.
  A wszystko rozbija się o ty, że niektórzy mężczyźni nie chcą wziąć odpowiedzialności za rodzinę. I tu jest wampir pogrzebany.
  Naprawdę oczekiwałbym więcej obiektywizmu i dziennikarskiej rzetelności od Gościa.
  doceń 13
  • szary odcień czerni
   30.05.2018 15:52
   I to jest cała prawda, taka prosta? A słyszał Pan o gminie na Pomorzu, gdzie odbierano dzieci i przekazywano rodzinie znajomków, która je katowała, w dwóch chyba przypadkach na śmierć? Niektórzy zrobili sobie z "opieki" stałe źródło dochodu, a te dzieci trzeba skądś brać, choćby na siłę. Może w 90% Pan ma rację. Ale nie ryzykowałbym nigdy tak kategorycznych i uproszczonych sądów, w żadnej sprawie.
   doceń 2
  • matka
   30.05.2018 18:42
   A może to jest taki mechanizm obronny pracowników, żeby zrzucić winę na rodziców, żeby nie widzieć problemu, żeby wszystkich podopiecznych traktować jednakowo. To nie Wasze przecież dzieci.
   doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji