Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Agnieszka - mama
  06.10.2017 14:09
  Dyskutować? Walczyć? Przeczekać? Nic z tych rzeczy - zrobić rachunek sumienia i prosić Boga o pokazanie gdzie się popełniło błąd który sprawił że nie byliśmy apostołami miłości Boga dla naszych dzieci i czemu nie zobaczyło ono Jego światła w nas. Muszę sprawdzić zaraz w papierowym wydaniu czy doszliście do takich samych wniosków ;-) Pozdrawiam!
  doceń 8
 • gut
  05.11.2017 22:42
  Super Artykuł. :) ⊆ Zwierciadło - Zdarzeń ⊇ / Temat na wieki... / Najważniejsze, chyba aby iść Osobistą drogą... / Papież Franciszek jest w tym; Dobry, Przekonywujący.
  ⊰⊰Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.≽≽
  ⊰⊰Jean Paul≽≽
  doceń 0
 • TomaszL
  06.11.2017 17:22
  Wbrew pozorom czasami porzucenie (na jakiś czas) Kościoła i dziecięcej wiary ma duży sens dla młodego człowieka. Szczególnie dotyczy to młodych mężczyzn czy dojrzewających do roli mężczyzny.

  Czas wyjść spod skrzydełek rodziców, często zresztą przez negacje. Jest to też czas odkrywania na nowo wiary poprzez negacje jej dziecięcej wersji.
  • gość
   06.11.2017 21:07
   ale wsiowa "psychologia"
   doceń 10
  • do Tomasza
   06.11.2017 22:51
   Ciekawe, że prawo do dojrzewania z dala od Kościoła daje Tomasz tylko mężczyźnie. Kobieta to ma być ta cnotliwa i bogobojna, kropka. W tym czasie dojrzewający mężczyzna ma "oartnerki" na boku, może i dziecko machnie, ale skoro jest dojrzewający, to ma prawo. Jak już dojrzeje do roli mężczyzny, to się po katolicku ożeni (z panną cnotliwą oczywiście). Jak za królowej Wiktorii.
   • TomaszL
    07.11.2017 08:13
    "Ciekawe, że prawo do dojrzewania z dala od Kościoła daje Tomasz tylko mężczyźnie." - czytasz to między wierszami bo co innego napisałem. Jesteś kobietą, która doszukuje się drugiego dna?

    "Kobieta to ma być ta cnotliwa i bogobojna, kropka. W tym czasie dojrzewający mężczyzna ma "oartnerki" na boku, " - skoro wg Ciebie kobieta ma być cnotliwa i bogobojna, to gdzie mężczyzna znajdzie partnerki na boku?
    doceń 1
    0
 • Gość
  07.11.2017 20:07
  Czyli jakby nie patrzec- wina rodzicow.... Nie kazdy ma wspolnoty, rekolekcje itp pod bokiem. No ale dopisac wine rodzicom jest najprosciej, tyle ze .. nic nie pomaga tym, ktorzy taki problem maja. Ale juz mozna sie rozgrzeszyc, bo przeciez w Polsce tyyyle mozliwosci. Jak dziecko sie zbuntuje - na oboz go wyslac. Nie pojedzie? Albo nie da sie przekonac? Rodzice nawalili! Nikomu nie zycze, ale jednak w napobozniejszych rodzinach dzieci odchodza od wiary. Jesli odejda: pamietajcie "swieci" rodzice: to tylko wasza wina. Bo jeszcze te rekolekcje, jeszcze ten oboz powinien byc. I trzeba bylo modlitwy odprawiac i na pewno rozne nowenny i posty i... Ech...
  doceń 2
 • lora
  09.08.2019 10:38
  a co gdy samemu się wątpi? nakazać dziecku wierzyc podczas gdy szuka sie własnej drogi?
  • Krzyś
   12.09.2019 10:43
   "Proszę Cię pokornie, wstawiaj się również za mną, abym umiała tak jak Ty cierpliwie i wytrwale modlić się za moje dziecko, kochać je i być blisko niego, nawet teraz, kiedy pobłądziło. Przez Chrystusa, naszego Pana. Amen."
   doceń 0
 • Marianna
  12.09.2019 13:40
  To czepianie się rodziców, a w szczególności ojców przekroczyło już wszelkie granice. Ze smutkiem wspominam kilkudniowe szkolenie na tematy płciowości i rodziny u jezuitów w Częstochowie, w ramach którego podczas pracy w grupach prowadzący bardzo się wysilali, żeby wydobyć z naszych wspomnień czy pokładów nieświadomości jakieś przykre wspomnienia dotyczące relacji z ojcami i byli jakoś tak zawiedzeni, kiedy ktoś nie chciał się żalić i rozdrapywać ran albo uważał, że nie ma na co się żalić.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL