GN 41/2019 Archiwum
 • uczennica6
  03.05.2014 13:20
  Bardzo ciekawy wykład na tematy dotychczas nie podawane do publicznej wiadomości. Mnie zaciekawił dialog Kaina z Ablem. Tematyką Biblijną interesuję się od 10 lat. Pismo Święte rozważam zawsze w stanie łaski uświęcającej i po żarliwej modlitwie do Ducha Świętego. Odpowiedzi podawane są mi w formie rozumienia zdarzenia w relacji: ja - Bóg. Wiem, że nie mogę tych informacji przekazywać innym ludziom. Są one tylko i wyłącznie do mojej wiadomości. Chciałabym napisać jak ja rozumiem rozmowy Kaina z Ablem. Kain był pierwszym synem Ewy, która uległa namowom szatana i zgrzeszyła przeciwko Bogu. Był to pierwszy krok ku zniewoleniu. Na ziemi Ewa musiała iść w kierunku grzechu, gdyż szatan widział w niej swoje dzieło. Bóg od tego momentu zaczyna walkę człowieka ze złem. Człowiek mając ciało nie równy jest złu duchowemu. Bez pomocy Boga - przegrywa. Ewa staje się posłuszna szatanowi, gdyż jest człowiekiem a rola Boga przybiera wymiar roli Stwórcy. Oznacza to, że Bóg nie ingeruje bezpośrednio w życie człowieka a jedynie kieruje nim według jego (człowieka) woli. O dalszych wydarzeniach nie będę pisać, nawiążę jedynie do pojawienia się syna Kaina i kolejnego dziecka - Abla. Ewa "przesiąknięta" siłą zniewolenia rodzi syna, który dziedziczy cechy matki. Drugi syn - Abel, jest dzieckiem po duchowym odrzucaniu zła przez matkę. Dlatego ma inne myśli od Kaina. Zło Kaina jest na tyle silne że zwycięża nad dobrem. W następnych pokoleniach jesteśmy świadkami ciągłej walki wyznawców szatana i wierzących w Boga.
  doceń 1
 • gut
  03.05.2014 18:17
  Bardzo fajny artykuł! Ks. prof. Mirosława S. Wróbla znam z audycji o Piśmie św. z radia Er, ksiądz profesor to bardzo serdeczny Człowiek, słychać to zwłaszcza w jego niezwykle miłym głosie, pełnym życzliwości. :)
  doceń 3
 • aniol58
  03.05.2014 21:01
  mam, czytam i polecam!!
  Czekam na następne tomy!!!!
  lepsze od Pasji - po prostu szczyt!!!!
  doceń 1
 • Armenia -Aramenia
  30.04.2016 06:57
  Aramenia to kraina,w ktorej poslugiwano sie jezykiem aramejskim,po czasach Noego. Wczasach Babilonu jezyk aramejski stal sie jezykiem "prawnym".
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL