Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Sylwester_z_Sanoka
  10.06.2013 21:19
  Bardzo lubię Pana felietony (i inne artykuły też)ponieważ zawsze są świeże, odkrywcze i przede wszystkim różnorodne. W Pana przypadku nigdy nie wiadomo o czym będzie traktował kolejny felieton, z tym większą radością do niego przystępuję. Cenię także Pana jako osobę sprawnie, można nawet powiedzieć ponadprzeciętnie sprawnie, posługującą się językiem polskim. Dlatego nie mogę się powstrzymać od zadania pytania co ma Pan na myśli pisząc "twarde zarzuty". Modę na "twarde" wylansował minister Ziobro, cały czas używając słów "twarde dowody" choć do czasu jego kadencji dowody były "mocne" (albo "słabe" - jeżeli kiepskie)- twarde to były narkotyki (i miękkie). Ponieważ minister miał tylko "twarde" dowody nie dowiedziałem się nigdy czy te inne są "miękkie" czy dalej "słabe". Więc, po trochę przydługim wstępie proszę o odpowiedź, czy przeciwieństwem "twardych zarzutów" są "miękkie zarzuty" czy może "słabe" bo już jestem skołowany. Od ministra nie mogę wyegzekwować zasad, którymi się kierował może od Pana mi się uda.
  Pozdrawiam.
  Stały czytelnik Sylwester.
  • Wojciech Wencel
   11.06.2013 01:08
   W tym przypadku "twarde" odnosi się do formy zarzutów, a nie do ich "wartości procesowej". "Twarde", czyli wyrażone wprost, nie "zmiękczane" empatią, bolesne dla osoby ocenianej. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi na to ryzykowne sformułowanie. Sam jako czytelnik bardzo nie lubię elementów politycznej nowomowy, bezwiednie powtarzanych w tekstach. Być może zamiast "postawić twarde zarzuty" powinienem był napisać "nazwać rzeczy po imieniu" albo "sprecyzować zarzuty bez stosowania taryfy ulgowej". Pozdrawiam. Wojciech Wencel
   • Sylwester_z_Sanoka
    11.06.2013 23:42
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zarówno za treść jaki za sam jej fakt. To miłe, że autorzy zaglądają do swoich rubryk a tym bardziej, jak można znaleźć odzew na swoje uwagi.
    Pozdrawiam. Sylwester.
    doceń 0
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL