Nowy numer 14/2020 Archiwum
 • ks. Paweł
  20.01.2013 21:13
  Pracuję przez ścianę z byłym pastorem luterańskim. W minionym roku wraz z rodziną dokonał on radykalnego kroku i przystąpił do Kościoła Katolickiego. Opowiada jak wielu jego kolegów pastorów przygotowuje się do tego samego kroku. Oni to właśnie prosili Stolicę Apostolską o Ordynariat podobny do anglikańskiego. Jest to więc inicjatywa oddolna, która jak najbardziej ma prawo istnienia i oby doszła do skutku!
  doceń 15
 • YYKTD
  21.01.2013 09:38
  Proszę się nie obawiać! Ekumenizm jest przecież czymś zewnętrznym i nie ma nic wspólnego z przyjmowaniem do wnętrza Kościoła byłych luteran, anglikanów czy kogokolwiek innego. Przecież Kościół nie narzuca nic protestantom; oni, jako wolni ludzie, dokonują wyboru w wolności.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane