Nowy numer 21/2020 Archiwum
 • annaewa2
  19.05.2020 11:45
  Nie chodzi o to co Papież by chciał powiedzieć, tylko czy jeszcze chcielibyśmy Papieża słuchać. Franciszka nie słuchamy. Chociaż może Jana Pawła II byśmy bardziej słuchali, bo mówił krągłe ogólniki, z których niewiele wynikało. Franciszek mówi wprost, na przykład że mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców. Dlatego nie chcemy go słuchać. Lepszy był "nasz" Jan Paweł II. Ale ostatecznie z wszystkiego pozostawały tylko kremówki.
  doceń 4
 • karpik
  19.05.2020 13:14
  Księże Robercie, jest ksiądz dla mnie głosem rozsądku w tych zwariowanych czasach. Niech Pan Bóg Księdzu błogosławi!
  doceń 7
 • Rafaello7
  19.05.2020 13:43
  Co się sieje, to się później zbiera.
  doceń 0
 • Marke66
  20.05.2020 00:47
  To się fajnie słucha, bo akcenty postawione są na człowieku. „Człowiek drogą Kościoła”, „Nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa”, „ fundamentem wszystkiego jest człowiek odkupiony przez Chrystusa.”. Przecież celem całego stworzenia jest oddanie chwały Stwórcy. Jeżeli idę do kościoła to chcę spotkać teologa, a nie psychologa! Robienie kościoła o człowieku - sypnie się. Jezus powiedział J 14,6. On, a nie człowiek musi być na pierwszym miejscu, inaczej to nie będzie miało błogosławieństwa. W moim kościele parafialnym w centralnym miejscu, gdzie powinno stać tabernakulum, stoi krzesło przewodniczącego liturgii. Idzie jasny przekaz „kto tu rządzi”! To się musi skończyć katastrofą!
  doceń 4
 • Ceramik
  20.05.2020 15:33
  Jestem ciekawy, jakie byłoby zdanie jego zdanie na „korporacjonizm” i „feudalizm” dzisiejszego Kościoła. Że za murem biskupich pałacyków ginie pojedynczy człowiek. Że lepiej chronić „swoich” i dobrego wizerunku niż wyjść na przeciw ofiarom, skrzywdzonym przez grzechy ludzi Kościoła... * * * www.ceramik.home.blog
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama