Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • katolik
  07.09.2018 08:32
  Jako nie jestem przekonany do jego "świętości". Na pewno był rodzajem wizjonera-celebryty, bardzo wspieranym w zakonie, ale świętym? Same wizje nie wystarczą. Świętość to heroizm wyznawania i praktykowania wiary katolickiej, a on był raczej liberałem do tego z wizjami, stąd popularność. Liberał ma zawsze z górki. Ale cóż, może się w czymś mylę. Pokażcie więc mi jego Krzyż niesiony ze względu na Wiarę, a wtedy będziemy mogli rozmawiać.
  • Marta
   07.09.2018 21:16
   Nie musial sie obnosic ze swoim krzyzem...u swietych to normalne....
   doceń 8
  • Gość Marek
   09.09.2018 10:47
   Trochę tylko znałem o. Badeniego, tzn. z kazań i to było dawno. Nie wiem nic o jego liberalnych poglądach. To, że wspierał ruch charyzmatyczny jest dla mnie dowodem, ze był normalnym człowiekiem. Na pewno znał granice tego, co w "odnowie" dzieje się. Wart posłuchać, co na ten temat mówił: http://archiwumjp2.pl/film.php?film=2550
   doceń 4
  • Ania
   10.09.2018 09:47
   Czy znales Ojca Joachima,żeby móc Go oceniać?bo ja miałam okazje i tę wielką łaskę,żeby spędzić z Nim trochę czasu.. I jestem przekonana o Jego świętości!i na pewno nie był żadnym celebrytą!Był człowiekiem wiary,pełnym pokory i pokoju. Roztaczał wokół siebie dobroc i obecność Bożą.
   doceń 6
  • GRZESZNIK
   13.08.2019 23:06
   Polecam książkę Judyty Syrek pt. "Nie bój się żyć", biografię o. Joachima. Ta lektura może rzucić nieco światła na świętość Jego postaci. Szczególnie pod koniec życia, niektóre fragmenty są wręcz szokujące, ale nie będę zdradzał. Miłosierny Bóg na pewno sprawiedliwie Go ocenił, jeżeli czujesz jakiś niepokój o Jego duszę, Kościół proponuje modlitwę. Powodzenia w drodze do świętości.
   doceń 1
 • KaszEwa
  07.09.2018 19:01
  Tylko Krzyż niesiony ze względu na wiarę daje świętość? A co z tymi, którzy czystego serca, cisi, pokorni, wprowadzający pokój albo chociażby z tymi co im urągają ???
  doceń 12
 • gut
  16.08.2019 00:24
  Świetlistość Na Wyciągnięcie Ręki. ;)
  doceń 0
 • gut
  16.08.2019 00:45
  |Zawsze będziesz moim przyjacielem – za dużo wiesz.|
  |Autor Nieznany|
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji